Глібов Леонід Іванович Лев-дідуган

Лев-дідуган на світі довго жив; Багато лиха наробив; На старість підтоптавсь, нема вже тії сили, Що при здоров’ї мав! І ноги трусяться, і очі помутніли – Зовсім нікчемний став; Лежить, одкинув хвіст і смерті дожидає, А ще ричить і зо зла позирає, Неначе хоче настрашить. Минулися вже тії роки.

Що розпирали боки,- Тепер усяк йому віддячить норовить. Колись він скрізь страшив, тепер у верболозі, Як той горох, мовляли, при дорозі, Хіба не схоче хто, той тільки не вскубне. Кабан кликом під боки стусоне; Жаднюга Вовк рвоне його зубами; Бугай товче

рогами; На що вже Зайчик-стрибунець – І той урве хоч хвостика кінець, А капосній Лисиці Аж весело креснуть його по пиці.

Недужий лиходій і стогне, і харчить… Аж бачить – і Осел біжить, Щоб і собі хоч раз його вбрикнути; Лев голову підняв, силкується гукнути: – Ой, де ж ти, смерть моя! Закрий мені навіки очі, Щоб вже не бачив я Зневаги тяжкої дурної поторочі.- І справді тяжко, що й казать.

От до чого силенний Лев дожився; Бодай би був не народився, Як так життя своє кінчать!

Хоч соромно, а можна прирівняти І деяких людей До тих звірей. Не треба людям забувати: Хто вік по-божому прожив, Ніколи зла і кривди не чинив, Того до смерті будуть поважати І добрим словом поминати.

[1890].


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Глібов Леонід Іванович Лев-дідуган