План I. Роль дружби в житті людини. II. “Без вірного друга – велика туга” (Нар. тв.). 1. Чи можливо прожити без дружби? А) Як подолати самотність.
6) Моє ставлення до однокласників. 2. “Приятелів тьма, а вірного друга нема” (Нар. тв.). 3. Найголовніші ознаки дружби.
III. “Дружба – найцінніший скарб” (Нар. тв.). Можна погодитись, а можна й не погодитись зі словами Шота Руставелі, що людина, яка не шукає друзів, є ворогом сама собі. Подивимося на своїх однокласників: у одних справжня, як мені здається, дружба, в інших – тільки приятелювання.
Безумовно, я не відчуваю себе самотньою, бо спілкуюся з усіма однокласниками, хоч наш 9А і розбився на групи. Я намагаюся бути з усіма доброзичливою, допомагаю всім, хто до мене звертається (я не відмінниця, але твердо знаю шкільні дисципліни), проте списувати не даю нікому, просто пояснюю. Усі знають мої принципи щодо списування, і ніхто не ображається. Представники всіх трьох угрупувань, па які розбився наш клас, намагаються залучити мене до своїх кіл, але я відмовляюся
А поки що народна мудрість “приятелів тьма, а вірного друга нема” – це про мене. Два роки тому я втратила свою найкращу подругу. Ця дівчина і досі навчається в нашому класі і навіть є лідером одного з трьох угруповань, проте я викреслила її зі свого життя. Справа в тому, що я погано вчилася, часто хворіла, не встигала засвоювати новий матеріал, словом, тяглася ледве-ледве, позаду всіх у класі.
Моя подруга, навпаки, завжди вчилася на “відмінно”. їй легко давалося навчання, і вона давала мені списувати. Але при цьому ображала мене. При всіх дітях принижувала мене, називала де-білкою і дурепою. Одного разу я не витримала цих знущань і посварилася з подругою.
Я наздогнала клас, почала відвідувати басейн. Покращилось і моє здоров’я, і успішність. Відтоді я почуваю себе впевнено. Але на все життя я зрозуміла, що там, де є справжня дружба, там немає місця образам і приниженню.
Дружба – це взаєморозуміння і взаємоповага. Справжні друзі бояться образити одне одного. Я впевнена, що в мене буде друг, якому я зможу довіряти, як собі, про якого я скажу: “Друг – це другий я”.