Прислів’я та приказки про упертих, вередливих, задерикуватих, нахабних

Уперся, як кілок у тин. Хоч кіл на голові теши, а він своє. Кого слово не бере, то хоч шкуру здери, а він своє. Він уже сім літ на одній дудці грає. Не такі його гладили, та й то не поладили.

Кругом їздили: саньми й возом зачіпали, а він – як пень. Посадить його на лопату та й винести за хату. Уперся та й став, як поперек горла кістка. Ти йому – стрижене, а він тобі – смалене.

Упертий, як пень: хоч дрова на йому коли. Уперся, як бик. Бач, нас не слухав – і тиждень спину чухав. З ним тяжко жить, бо йому й чорт не вгодить. Не командуй мною, як чорт

болотом.

Вередуєш, як старець гривнею. Баба з воза – кобилі легше. Язиком мели, а рукам волі не давай.

Осою лізе у вічі. Пристав, як смола до п’яти. Куражиться, як голий на їжакові. Не дражни собаки, так і гавкать не буде. Задору вистачає, а сили чортма.

Язиком хоч ноги лижи, а руки коротше держи. Пусти свиню за стіл, а вона лізе й на стіл. Дай волі на ніготь, а він візьме на лікоть.

Привикла собака за возом, то й за саньми біжить. Подобався кобилі ремінний батіг. Їсть, як їржа залізо. Із себе шкуру віддам, тільки пропади ти з нею. Свиня тільки рило просуне, тоді вже й сама пролізе.

Не за тебе п’ють, не кажи

й здоров. ч Наткнувся рилом на кулак. Проситься на берег, а лізе у воду. Кричить, ніби чорт із нього лико дере.

Нахабу б’ють по нюху, а не помагає, то й по вуху. Хто з других кепкує, той перший заплаче. Старайтесь, хлоп’ята, помрете, так з музикою поховаємо. Пішла душа по руках, значить у чорта буде.

Навели на гріх та й покинули на сміх. У насмішника зуби зверху. Скалозубів ніхто не любить.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Прислів’я та приказки про упертих, вередливих, задерикуватих, нахабних