Прислів’я та приказки про волю, щастя, любов

Життя не має ціни, а воля дорожча за життя. Воля – нічний вогник: наче близько, а не дістанеш. У полі дві волі: чия правіша, того й сильніша.

У полі дві волі: чия подолає, того й право. Воля – маленьке слово, а всі йому раді. Хоч голі, аби на волі. Воля дає силу слабким – Вільному воля не потрібна.

Краще на волі на вітці, ніж у неволі в золотій клітці. Чоловік своєму щастю коваль. Із щастя та з горя – вродилася доля. Щастя, як трясця: кого схоче, того й нападе. Щастя, як лисиця: поманить, поманить та й у ліс утече.

Яка Настя, таке й щастя.

Кому сього й того, а кому нічого. Щастя – не кобила: у віз не запряжеш. Щастя, як пташка: де захотіло, там і сіло. Як щастя прийде, то й на печі знайде.

У кого щастя заведеться, у того й півень несеться. У щасливого поміж пальцями в’язне. У кого щастя, у того й хортуна. Щастя краще багатства.

Щастя на швидкому коневі їздить. Щастя без ума – драна торбина. Щастя пушить, а лихо сушить. Щастя та нещастя – ближні сусіди.

Щастя з нещастям в однім дворі живуть. Щастя й нещастя на однім коні їздять. Щастя з нещастям змішалось, і нічого не зосталось.

Легко щастя знайти, а згубить його ще легше.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Прислів’я та приказки про волю, щастя, любов