На мою думку, київські князі Володимир і Ярослав – величні постаті нашої історії та національної культури. Плодами їхньої діяльності український народ користується донині. Князь Володимир об’єднав усі руські землі та прилучив деякі нові, зміцнивши Київську державу. Кордони Русі сягнули від мальовничих гір Карпатських до суворого Кавказу, а на півночі “у до Волги, до великих озер, що недалеко від Петербурга. Я найбільше ціную у діяльності Володимира релігійне реформаторство.
З його іменем пов’язане впровадження християнства.
Ярослав Мудрий дбав про поширення християнської віри, про справи церкви, розвиток освіти і культури. На знак перемоги над печенігами князь заклав нове місто київське, обгородивши його валами й укріпленнями, поставив муровану браму з церквою Благовіщення, покриту золоченою бляхою. Так увійшли в історію Золоті
Найбільше мене вразила Софія Київська – її велична архітектура, майстерно виконані мозаїки і фрески. Не можу не згадати про любов Ярослава до книг. Він читав вдень і вночі, велику увагу приділяв перекладам.
Саме цей князь заснував перші школи в Київській Русі.
Я вважаю, що князь Володимир зорав землю, підготував її, хрещенням просвітив. Ярослав же засіяв словами мудрості серця вірних людей, а ми сьогодні пожинаємо плоди їх діяльності. І кожного дня, хрестячись, дякую Володимиру за те, що я – християнка. Беручи до рук книгу, думаю, що це – найбільший скарб, який прийшов до нас з часів Ярослава Мудрого.