Ярослав Мудрий – вершина майстерності І. Кочерги

Ярослав Мудрий – вершина майстерності І. Кочерги

В історії нашої держави є чимало славних людей, які своїм життям, своєю працею примножували велич України. До таких постатей належить і князь Ярослав, якого наші пращури прозвали Мудрим.

І. Кочерга 1944 року, в час, коли наша країна боролась з фашизмом, написав історичну драматичну поему “Ярослав Мудрий”. Напередодні битви за Київ так пророче, з глибини століть звучав заклик Ярослава:

Під Києвом великим златоглавим

Хай задзвенить прадідна наша слава!

Хай загримлять червленії

щити!

То не дамо ж гнізда свого в обиду,

Вперед, на бій за землю нашу рідну,

За Київ наш, державний і святий!

Мужність наших пращурів, їх бойова доблесть були прикладом для воїнів Великої Вітчизняної війни. І для нас, людей третього тисячоліття, ця п’єса звучить актуально, а образ Ярослава захоплює патріотизмом, далекоглядністю, любов’ю до народу, до книг, до храмів. Бажання Ярослава Мудрого високо піднести культуру руської землі спонукає і нас бути освіченими і культурними громадянами незалежної України.

Серед усієї творчої спадщини І. Кочерги п’єсу “Ярослав Мудрий” вважають вершиною

майстерності драматурга, бо цей твір має універсальну спрямованість, непідвладну часові. Сам автор так визначив ідею п’єси: “… нелегке і часом болісне шукання правди і мудрості життя разом з народом на користь вітчизні”. А ця проблема актуально звучатиме у всі часи.

У вуста князя Ярослава автор вклав близькі йому філософські думки про сенс людського життя як безконечного виборювання миру і щастя, бо “Береться мудрість не із заповітів, А із шукань і помилок гірких”.

На думку драматурга Ярослав тим великий, що зумів здобути народну підтримку, злити воєдино сили, щоб боронити рідний край.

Драматург вдало створив і систему образів п’єси, серед яких є й історичні постаті, і вигадані образи, які допомагають відтворити дух тих часів. А монологи і діалоги героїв п’єси змушують замислитися над сьогоденням, хоча п’єса переносить нас в XI століття, у часи Київської Русі. Ці монологи не втратили актуальності – вони закликають українців кінця XX – початку XXI століть бути патріотами, дбати про економічний і культурний розвиток нашої держави.

Отже, в п’єсі “Ярослав Мудрий” І. Кочерга висвітлює події часів Київської Русі, розкриває проблеми патріотизму, народу і видатної історичної постаті, миру і щастя, розбудови держави.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Ярослав Мудрий – вершина майстерності І. Кочерги