Славний і справжній прозаїк Олесь Гончар…
Михайло Шолохов
Говорять, що коли народжується людина, на небі з’являється зірка. У когось ця зірка маленька, у когось – більша, а ще у когось – величезна. Ще говорять, що залежить це від душі людини: якщо душа мала – то и зірка мала, велика душа – то зірка буде великою і яскравою. А ще є такі зірки, що зігрівають душі людей і навіть можуть засвітити їхні зірки.
Мабуть, саме такою була зірка видатного українського письменника Олеся Гончара, бо й після його смерті вона продовжує
Олесь Гончар – всесвітньо відомий письменник і громадський діяч. Його шлях у літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно пов’язана із сучасністю.
Його високо гуманістичні твори вражають глибиною і масштабністю мислення.
Найважливішими ознаками індивідуального стилю Олеся Гончара є органічне поєднання реалізму з романтичним баченням світу, філософське заглиблення у найскладніші проблеми сучасності, ліричність образів і розповіді, постійні пошуки позитивного ідеалу, оригінальність художнього мислення. Характерною особливістю
Мова його творів – один з найкращих зразків сучасної літературної мови.
Основним об’єктом дослідження Олеся Гончара є людина, її внутрішній світ. Людські вчинки і людські помисли, людська велич і людська чистота – ось чим захоплюється письменник. Він обвинувачує як загальнолюдське зло, так і антиморальні прояви окремих людей, вважаючи, що найменша підлість може згодом призвести до великої біди, до трагедії багатьох людей або навіть людства в цілому.
Вболівання за долю людини, високий патріотизм і гуманізм – найяскравіші ознаки творчості Гончара. Але Митця турбує не тільки доля рідної країни та українського народу, а й доля всього людства. Вже в своєму першому творі – трилогії “Прапороносці” – устами своїх героїв він гнівно засудив війни і все те зло, що вони приносять людству.
Олесь Гончар – автор великої кількості романів, повістей, оповідань, новел, критичних нарисів і статей. Його твори перекладені більш ніж сорока мовами світу. Все прогресивне людство шанує прогресивні тенденції його творчості.
У 1992-1993 роках Міжнародний Біографічний центр у Кембриджі визнав Олеся Гончара “Всесвітнім інтелектуалом 1992/93 років”.