Чому Ярослава Мудрого називають великим українцем?

Ярослав був єдиним князем українських земель. Щоб уберегти Україну від ворогів, побудував на кордонах багато твердинь. Над рікою Саном побудував місто і міцно його укріпив. Остаточно розбив печенігів під самим Києвом і на тім місці побудував величезну церкву св.

Софії, яка стоїть і донині. Він установив лад і спокій у краї, а щоб суди однаково і справедливо судили, наказав списати всі права в одну книгу і назвав її “Руська Правда”. Князь Ярослав будував церкви, а при них відкривав школи і в такий спосіб поширював освіту своїми мудрими законами і порядками. Ярослав укріпив українську державу.

Він одружив своїх синів з чужоземними королівнами, а своїх дочок з королями. Сам же Ярослав був одружений з дочкою шведського короля. Перед смертю Ярослав поділив цілу Україну на землі, так звані “уділи”, і до кожного уділу призначив свого сина.

Але наказав їм слухатися найстаршого в Києві, а ним призначив сина Ізяслава. Він мав надію, що Україна буде сильною і славною державою. За своє мудре князювання Ярослав заслужив ім’я Мудрий.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Чому Ярослава Мудрого називають великим українцем?