Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
На річці Лука спіймав рака у рукав.
2) Робота над чистомовкою.
Ча-ча-ча – дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі – їж, будь ласка, калачі.
2. Читання текстів В. Осєєвої “Сім’я у нас одна”, І. Нікітченко
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 44-46)
1. Опрацювання оповідання за В. Чухлібом “Радість” (с. 44)
1) Читання оповідання вчителем.
2) Гра “Так чи ні?”.
– Раніше від бабусі Дарини ніхто не встає. (Так)
– Тетянка прокинулася, а бабуся вже надворі. (Ні)
– Очі бабусині усміхаються, обличчя аж світиться. (Так)
– Кіт Рудько забрався на дах і витанцьовує. (Ні)
3) Читання оповідання учнями.
– Яка бабуся у Тетянки? Розкажіть про неї.
– Чому бабуся Дарина завжди радіє?
– А ви вранці прокидаєтеся з радістю?
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання
– Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте і коли? Запам’ятайте ці слова!
Намагайтеся уживати їх щоденно – і станете найласкавішою дитиною.
Бабуня бабуся бабунечка бабусечка бабусенька
– Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім – швидко. Читаючи, стежте за вимовою.
Внук внучатко внучок внучечка внучка
Вивчення вірша “Бабусині пиріжки”
– Прочитайте вірш “Бабусині пиріжки”, рухаючись за стрілочками.
– Потренуйте пам’ять. Прочитайте вірш тричі. Відведіть погляд і розкажіть вірш.
3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 46)
1) Виразне читання вірша Н. Поклад “Гість”.
– Виразно, з інтонацією, прочитайте вірш.
– Хто гостював у бабусі?
– З яких слів можна дізнатися, що бабуся любить онучку?
– Як прочитати останні рядки, щоб передати бабусині почуття до внучки?
2) Робота за малюнком.
– Хто зображений на малюнку?
– Як ставляться один до одного бабуся і внучка?
– Складіть речення.
– Що ви можете розповісти про свою бабусю?
3) Читання вірша Л. Шостак.
– Про кого цей вірш?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які твори опрацювали на уроці?
– Чого вони навчають?