Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховути любов і повагу до членів своєї родини.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Росте липа біля Пилипа.
2) Робота над чистомовкою.
Ав-ав-ав – не лови гав.
Ва-ва-ва – книжка нова.
Ву-ву-ву – вип’ємо каву.
Ув-ув-ув – новину почув.
Ві-ві-ві – здивувались паві.
Ів-ів-ів – льон зацвів.
Во-во-во
Ов-ов-ов – накололи дров.
Ив-ив-ив – я квіти полив.
Ви-ви-ви – чорні брови.
2. Читання текстів А. Костецького “Квіткові сни”, Є. Горєвої “Кольоровий віршик”
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 40-42)
1. Опрацювання оповідання Д. Чередниченка “Родовідне дерево”
1) Читання тексту вчителем.
– Як ви розумієте назву оповідання?
2) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
– Як хлопчик кликав свого дідуся? А ви як кличете?
– Чи знав хлопчик, як звати його бабусю? А ви знаєте?
3) Вибіркове читання.
–
– З кого складається рід?
– Як дід Петро називає людей, які не знають свого роду?
– Що вам відомо про свій рід?
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 41)
1) Читання стовпчиків слів.
– Читайте швидко, вимовляйте чітко!
Рід | Сім’я | Тато | Мама |
Рідня | Сімейка | Таточко | Матуся |
Родина | Сімеєчка | Татусик | Матусенька |
– Читання односкладових, двоскладових, трискладових слів.
– Читання слів з наголосом на другому складі.
– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.
– Читання слів-родичів.
– А як ви називаєте маму, тата?
– Запам’ятайте ці слова й користуйтеся ними щодня.
2) Опрацювання оповідання В. Осєєвої “Сім’я у нас одна”.
– Як Левко допомагав мамі?
– Що сказав тато у неділю за обідом?
– Чому почервонів Левко?
– Як ви розумієте зміст виділених речень?
– Як ви вважаєте, що буде далі? Придумайте кінцівку оповідання.
– Розкажіть, як ви допомагаєте вдома.
3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 42)
1) Читання стовпчиків слів.
– Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім – швидко. Поясніть значення слів.
Син | Дочка | Сестричка | Братик |
Синок | Донька | Сеструня | Братусик |
Синочок | Донечка | Сестронька | Братичок |
– Складіть речення з цими словами. Як називають вас мама з татом?
2) Читання оповідання І. Нікітченко “Теплі слова”.
– Прочитайте назву оповідання. Як ви вважаєте, про які слова йтиметься у тексті?
– Розкажіть, як мама називала свого синочка.
– Чи таких слів чекала мама від свого сина?
– Як ви називаєте свою маму? Які теплі слова промовляєте до неї?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які твори читали на уроці?
– Чого вони вас навчають?