ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА”

II семестр

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

Урок 69. ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА”

Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Платона Воронька; удосконалювати навички правильного виразного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; вчити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Прочитайте! Посміхніться!

Якби пшоно, якби сіль,

То зварила б я кисіль.

Якби

снігу та дощу,

То зварила горщик каші.

Якби трохи простокваші,

То зварила б я борщу.

– Що незвичайного у цьому вірші? Чого не буває?

2. Робота над чистомовкою

Енька-енька-енька – донечка маленька.

Ае-ає-ає – маму все чекає.

Ила-ила-ила – посуд перемила.

Ла-ла-ла – квіти полила.

Иця-иця-иця – росте в мами помічниця.

3. Робота над скоромовкою

Норці не потрібна нірка.

Норка носить теплу шкірку.

4. Читання груп слів на одному диханні

Віє луг

Вода лани

Весна луна

Вранці любий

Вітер летіти

Встала люди

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс

на краще читання вірша “Казка про рукавичку”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– На сьогоднішньому уроці ми продовжимо ознайомлення з творами Платона Воронька.

Прочитаємо, як доброзичливо, з іскоркою гумору Платон Воронько розповідає про вчинки ваших ровесників.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання вірша П. Воронька “Причина” (с. 73-74)

1) Гра “Рибки”. Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

– Чому захворів хлопчик?

– Що ти йому порадиш?

2) Виразне читання вірша учнями.

– Як автор ставиться до свого героя?

– Чому вірш називається “Причина”?

3) Гра “Знайди риму”.

Хлопчина… (причина);

Кутку… (садку);

Тихо… (лиха);

Віт… (живіт).

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша П. Воронька “Картина” (с. 73-74)

1) Гра “Передбачення”.

– Прочитайте назву вірша. Як ви вважаєте, про що в ньому йтиметься?

2) Виразне читання вірша вчителем.

– Хто намалював незвичайну картину?

3) Гра “Дощик”. Читання вірша хором.

4) Виразне читання вірша учнями “ланцюжком”.

5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

– Як ви гадаєте, чи сподобалася хлопчикові власна картина? Обгрунтуйте свою думку відповідними рядками вірша.

– Чи можна намальовану хлопчиком картину назвати небилицею? Чим вона особлива?

6) Робота в парі.

– Уявіть, що художник усе виправив. Спробуйте переробити вірш так, аби все було намальовано правильно.

Учні зачитують свої вірші.

– Який варіант вірша вам подобається більше?

– Чому?

7) Гра “Добери риму”.

Картина… (малина);

Усіх… (сніг);

Дивина… (низина);

Зайчата… (курчата);

Летять… (висять);

Зорі… (осокорі);

Картина… (новина);

Подарував… (намалював).

8) Робота над змістом малюнка.

– Розгляньте малюнок. Зіставте його зі змістом вірша. Прочитайте рядки вірша, які проілюстрував художник.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які вірші Платона Воронька читали на сьогоднішньому уроці?

– Які за настроєм ці вірші?

– Як автор ставиться до своїх героїв?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати виразно вірші Платона Воронька.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА”