1. Чому японці квітень називають “місяцем Такубоку”? Відповідь: У квітні в Японії відзначають день пам’яті поета. 2. Що дослівно з японської означає слово “танка”? Відповідь: “Коротка пісня”. 3. Як Ісікава Такубоку називав свої п’ятивірші?
Відповідь: “Сумні іграшки Відповідь: забави”. 4. Чому танка Такубоку вважають своєрідним щоденником поета? Відповідь: Такубоку у танка відобразив різні періоди свого життя. 5. Назвіть відомі вам збірки поезій Ісікава Такубоку.
Відповідь: “Жменя піску”, “Сумні забави
6. Де викарбувана ця танка Ісікава Такубоку? – У Східному морі, – На острівці, – На прибережнім білім піску – Я, не втираючи сліз, – Бавлюся з крабеням? Відповідь: На надмогильному камені. 7. Що дослівно в перекладі українською мовою означає псевдонім “Шолом-Алейхем”?
Відповідь: “Мир вам”. 8. У якій формі написано оповідання “Хлопчик Мотл”? Відповідь: У формі монологу головного героя. 9. Що таке рай, на думку хлопчика Мотла?
Відповідь: Сад фельдшера Менаше. 10. Коли саме життєрадісний хлопчик Мотл плаче, і вогкі каплі скочуються по щоках, а з щік до
Відповідь: Коли старий Лур’є обіцяє його з’їсти.
11. Хто спалив “чудесну книгу” брата Елі, у якій на першій сторінці було написано: “За одного карбованця – сто карбованців!”?Відповідь: Пиня товариш Елі. 12. Назвіть риси характеру Відповідь: вдачі хлопчика Мотла Пейсі.
Відповідь: Доброта, мрійливість, оптимізм, сміливість, працьовитість.
ІІ варіант 1. Назвіть найвідоміші жанри японської поезії. Відповідь: Танка – п’ятирядковий вірш, хоку – трирядковий вірш.
2. Що дослівно означає псевдонім “Такубоку”? Відповідь: “Очикування дерева”, “клюйдерево”, дятел. 3. Як називали люди малого Ісікаву за його надзвичайні здібності? Відповідь: “Дитиною з Божим даром.”
4. Як Такубоку змінив мову танка? Відповідь: Наблизив її до розмовної. 5. Коли Такубоку пережив величезне поетичне натхнення, написавши за дві доби більше 250 танка? Відповідь: У період глибокого відчаю.
6. Який стиль життя, відображений у літературі, Ісікава Такубоку вважав найголовнішим, написавши у своїй статті такі рядки: “Потрібно писати вірші, твердо стоячи обома ногами на землі…”? Відповідь: Реалістичний. 7. Де прожив більшу частину свого життя Шолом-Алей-хем? Відповідь: В Україні. 8. Що рятує Відповідь: відволікає Мотла від життєвих страждань?
Відповідь: Оптимізм, мрії про ліпше життя. 9. Як називає мати Мотла й Елі свою невістку Бруху? Відповідь: “Золота торба”. 10.
Яке нещастя трапилося з багатим тестем брата Елі пекарем Йоною? Відповідь: Він збанкрутував. 11.
Чому хлопчикові Мотлу потрібно було дуже швидко ходити, навіть бігати, продаючи квас із глека? Відповідь: Щоб грудка льоду “придалася і на другий глек, і на третій…” 12. У чому сила гумору письменника Шолома-Алейхема?
Відповідь: У його народності.