Відповіді до теми: повість М. Гоголя “Шинель”

1. Хто такий Акакій Акакійович Башмачкін?

Він – чиновник якогось департаменту, “вічний титулярний радник”, ревний служака, нікчемна людина, яка отримує мізерну платню, котрої не вистачає на життя.

2. Що означає його ім “я?

Дитину мали охрестити Трйфілієм, Дулою чи Вархасієм, Павсіхахієм чи Вах тисієм. Тому його матуся обрала для сина батькове ім’я – Акакій, що означає “непоганий”.

3. Де живе герой повісті Гоголя “Шинель” і чому саме він відчуває себе “маленькою

Людиною” ?

Башмачкін живе у Петербурзі,

де людей дуже багато, тут треба “вибиватися у люди”, робити кар’єру, але до цього треба мати хист, розум, мрію. Та Башмачкін приземлений у своїх мріях, він мріє тільки про те, щоб знайти у холодному та вог­кому Петербурзі крапельку тепла, нехай воно буде навіть не живе, не людське, а просто від нової шинелі, вигляд якої піднесе його у очах суспільства.

4. Чи був Башмачкін таким вже нікчемою?

Зовсім ні, бо він ревно виконував свої службові обов’язки, він навіть отриму­вав задоволення від своєї канцелярської роботи, але був здатний тільки на просте переписування паперів.

5. Як був вдягнений Башмачкін?

Його

вбрання було стареньке і багато разів лагоджене. Віцмундир був вже не зелений, а якийсь рудувато-білий, комірець вузенький і низенький, щось завжди прилипало до одягу – чи нитка, чи шматок сіна. У капелюх його завжди потра­пляли шкурки з кавуна та дині.

Панталони Башмачкін мав старі. Шинель його була вже така благенька, що співробітники охрестили її “капотом”.

6. Чому Башмачкіну довелося замовити шинель?

Його капот вже не можна було полагодити, тому Башмачкін зібрав гроші на нову шинель ціною жорсткої економії: він півроку не користувався свічками, не ремонтував взуття, не вечеряв. Шинель він замовив найдешевшу.

7. Чому Башмачкін помер?

Дрібний чиновник не зміг перенести знущання вищого від нього чиновника, який вперто відправляв його писати заяву до канцелярії замість того, щоб вислу­хати його скаргу про пограбування.

8. Навіщо Гоголь зробив Баїимачкіна привидом?

Башмачкін став частиною петербурзького середовища, з яким хливався за життя: його ніхто не бажав помічати. Привид Башмачкіна вигаданий Гоголем для того, щоб усі, хто залишилися жити, зрозуміли, що поруч із ними жила нещасна, вбога людина, якій потрібні були допомога і співчуття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: повість М. Гоголя “Шинель”