Твір за повістю Шолом-Алейхема “Хлопчик Мотл”

“Хлопчик Мотл” – повістю невибагливою, чистою, яка читається на одному подиху, повістю, яку неможливо переказувати. її треба читати й перечитувати, сповнюючись щирістю кожного слова й кожної емоції, світлом дитячої душі хлопчика Мотла, насолоджуючись мелодією цього поліфонічного твору: то сумною, то іронічною, то радісною, то насиченою ліризмом.

Як бачимо, Шолом-Алейхем у своїх творах звертався до повсякденного життя звичайних єврейських родин, пригнічених страхом соціального зубожіння, національними утисками, невідомістю перед

майбутнім. Однак повість не залишає у читача песимістичного гіркого осаду. Найкраще про це сказав Василь Іванов: “Чим зліші нещастя, тим гірше біда, тим міцніші й бадьоріші герої Шолом-Алейхема, тим більше вони вірять у перемогу життя, хоч ніяких підстав для того не мають, а існування їхнє вкрай принизливе”.

Як бачимо, діти сприймають цей світ таким, яким він є, але пропускають його через

Призму свого бачення, шукають досконалості. Не знаходячи ідеалу, не розгублюються, не розчаровуються, а вірять у Майбутнє. І нам, дорослим, іноді потрібно не втрачати віри у майбутнє, надії на краще. У цьому нам допоможуть

образи нашого дитинства, які осявають теплом, світлом і радістю наші душі. Коли у нашій пам’яті зринають ці образи, час ніби зупиняється, і нас тягне, як і хлопчика Мотла, “генген туди, в глибоке глибоке синє небо”… , де у кожного з нас був свій рай, свої незабутні хвилини щастя. Дитячі спогади рятують нас, додають нам наснагу іти вперед.

Допомогли образи дитинства пережити страшні часи геноциду визначному єврейському художнику Марку Шагалу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір за повістю Шолом-Алейхема “Хлопчик Мотл”