Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Летів горобець через безверхий хлівець.
Ніс четверик гороху без червотоку, без червоточини, без прачервоточинки.
2) Робота над чистомовкою.
Па-па-па – розсипана крупа.
Пе-пе-пе – кошеня сліпе.
По-по-по – річка Лімпопо.
Іп-іп-іп
Ап-ап-ап – травку щипле цап.
Уп-уп-уп – поживний суп.
Оп-оп-оп – у річці короп.
Пу-пу-пу – по широкому степу.
Пи-пи-пи – золотаві снопи.
2. Читання текстів Є. Пермяка “Для чого потрібні руки?”, П. Ребро “Немає ледарів у нас”
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 68-70)
1. Опрацювання вірша П. Ребра “Гусакові панчішки” (с. 68)
1) Самостійне читання вірша учнями.
– Чи сподобався вам вірш? Чим?
– Чому гусачок увесь час поглядає на панчішки?
– Що гусак робить для того, щоб не намочити ніг?
– Прочитайте слова – назви дій, які виконував
2) Робота за малюнком.
– Яким зображений гусак на малюнку? Складіть речення.
2. Гра “складай – читай”.
– Прочитайте склади. З яких складів можна утворити назви птахів?
– Назвіть, яких птахів ви бачите на малюнку.
Фізкультхвилинка
3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 69)
1) Читання вірша І. Січовика “Гава”.
– Чому зчинився гвалт на подвір’ї?
– Де згубила гава гудзик? Відповідайте словами вірша.
– Що гедзь порадив гаві?
– Пригадайте, що означає вислів “ловити гав”.
– А ви не ловите гав? Пригадайте, чи траплявся у вас випадок, коли вам сказали, що ви зловили гаву?
2) Гра “Збери горошини, прочитай слова”.
– Торох-торох – бабця посіяла горох. Птахи поласували горошинками. Поміркуйте, які букви склювали птахи, і прочитайте слова.
4. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 70)
1) Робота над скоромовками.
– учіться правильно вимовляти звуки, . Прочитайте скоромовки, рухаючись за стрілочками. Стежте за вимовою.
– Вивчіть скоромовку, яка вам більше сподобалася. Які малюнки можна намалювати до скоромовок?
2) Словникова робота.
Гречно – шанобливо, вишукано, люб’язно.
Газдувати – господарювати.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобалися вам твори про пригоди пернатих?
– Чого вас навчили ці твори?