У чому полягає конфлікт у творі Джека Лондона “Біле Ікло”?

Повість Джека Лондона “Біле Ікло” – це один з північних творів, де описано суворе життя людей і тварин. І справді, природа півночі диктувала свої правила буття і не вибачала ані легковажності, ані слабкості. Здається, сама природа змушує бути твердою й людину, й тварину. Свого часу Джек Лондон говорив, що в цьому житті єдиного не можна собі дозволити – бути жертвою.

Але чи означає це, що його герой надлюдина, яка не знає жалю ні до кого? Зовсім ні. Його герої поєднують у собі різні якості. Ось Сивий Бобер, який був для вовчука ледве не

богом. Сильна людина, яка хотіла впокорити звіра, мала б викликати захоплення.

Але чомусь його вчинки викликають обурення. Чому? Бо й автор, і читачі вважають негідним сильному знущатися над слабшим або залежним. І хоч Біле Ікло пробачив Сивому Бобру його жорстокість, чомусь залишилося дивне відчуття несправедливості того, що відбувається. Так, тварина потрібна людині, щоб стерегти дім, допомагати на полюванні тощо. Але чи має й людина якісь обов’язки щодо тварини?

Про це замислюєшся, коли згадуєш, як Сивий Бобер продає Біле Ікло жорстокому й страшному Красеню Сміту. Цей чоловік “був жорстокий, як і всі

боягузи”. Він не гідний був поваги. І в руках Сміта й Біле Ікло став “чистим дияволом”, загризаючи собак у численних боях, аж поки його самого не переміг бульдог Черокі. Та Смітові було не шкода свого собаку.

Він зраджує пса, намагаючись ще й вимістити свою лють на нещасному собаці. Хто зна, як би сталося, коли б не втручання Скотта. Скотту довелося лікувати Біле Ікло від злоби й зневіри. Розділ VI не випадково називається “Вчитель любові”. Таким чином, Джек Лондон сам підказує читачу суть конфлікту.

Це конфлікт між добром і злом, любов’ю і ненавистю, і цей конфлікт не стільки зовнішній, скільки внутрішній. Міра добра (і зла в кожній людині визначає її людську суть, її моральну цінність. А любов породжує любов, так само як ненависть спонукає до відповідного почуття.

Отож, повість “Біле Ікло” розповідає про мужність і доброту сильних, захоплюючись ними. А ще ця книга вчить любити все живе на землі. Так вирішує конфлікт між добром і злом Джек Лондон.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

У чому полягає конфлікт у творі Джека Лондона “Біле Ікло”?