Джек Лондон: твір за повістю “Біле Ікло&;amp;;amp

Минуле століття запам’яталося людству грандіозними науковими відкриттями й винаходами, глибокими соціальними потрясіннями, кривавими світовими війнами, екологічними проблемами, створеними самою людиною. Людство втратило моральні орієнтири. Нехтування духовними та моральними принципами, культурними традиціями призвело до криз у природі, культурі, суспільстві.

Світ втратив гармонію, без якої неможливе нормальне життя.

Як бачимо, образ XX століття досить сумний. Багатьох митців цього періоду хвилювали питання: “Чи можна повернути

втрачену гармонію? Що для цього необхідно зробити?”.

Важливу роль у цьому процесі мала відіграти література. Його ім’я пов’язане із захоплюючими оповідями про сильних та мужніх людей, що кидали виклик долі, боролися із суворою природою Півночі, виявляючи силу духу й неабияку мужність. Зверніть увагу на другий епіграф нашого уроку.

Хто ж такий Джек Лондон і про що його Твори, які не втрачають своєї популярності вже ціле століття? Тільки в нашій країні вони видавалися більше ніж 800 разів загальним накладом понад 30 мільйонів примірників.

Доля занесла Джека Лондона в пошуках золота на Північ Америки,

на Клондайк. Золота там він не здобув, проте збагатився людською дружбою і вірністю, враженнями від суворої, але прекрасної природи, від мужніх людей, яким сила волі, стійкість допомагали вижити, спостереженнями за світом тварин. Усе це покладено в основу його книжок.

Клондайк – ріка в Північній Америці, на північному заході Канади, права притока Юкону. Бере свій початок у горах Маккензі. Довжина 180 км. У басейні Клондайку наприкінці XIX ст. були відкриті родовища золота.

Почалася “золота лихоманка”, і тисячі золотошукачів кинулися за щастям. Багато з них загинуло від морозів, цинги і браку досвіду виживання в суворих північних краях.

Аляска – півострів на північному заході Америки, що простягнувся на 700 км, завширшки від 10 до 170 км. Поверхня гориста – проходить Алеутський хребет з діючими й погаслими вулканами. Переважає тундроволугова рослинність, у горах – хвойні ліси, зарості вільхи.

Основне заняття населення – риболовля та звіробійний промисел. Клімат холодний, континентальний. Півострів відкрила російська експедиція Чиркова 1741 р.; 1784 р. Шліховим було засноване російське поселення на острові Кадьяк. Подальше освоєння та заселення пов’язане з діяльністю створеної 1799 р. Російськоамерикансько’! компанії.

1897 року царський уряд продав США Аляску разом з Алеутськими островами за 7,2 млн. доларів. З 1958 року Аляска – один із штатів США з адміністративним центром у м. Джуно та населенням 377 тис. осіб. Корінне населення – різні племена індіанців.

В Окленді, де родина нарешті оселилася, Джек уперше потрапив до бібліотеки, зустрів там закохану в літературу людину – завідувачку, яка й розвинула в ньому велику любов до книжок. 1886 року сім’я остаточно зубожіла, бо вітчим втратив роботу. Довелося Джекові взяти на себе відповідальність за утримання сім’ї.

Десятирічний хлопець влаштувався розносити газети за 12 доларів на місяць і ще підробляв де міг.

Залишивши школу, Джек позичає гроші в сестри й за кілька тижнів проходить дворічний курс підготовки до університету. І ось він уже на першому. Одного разу мати Джека побачила оголошення в газеті про конкурс на краще оповідання авторапочатківця й умовила сина спробувати себе в літературній Творчості. За дві ночі після виснажливої роботи він написав оповідання “Тайфун біля берегів Японії” й здобув першу премію. Відтепер Джек Лондон письменницьку працю вважав своїм основним заняттям.

Але треба на щось жити: юнак знову працює на електростанції, бере участь у поході безробітних до Вашингтона і врешті потрапляє до в’язниці.

Курсі Каліфорнійського університету. Але довго він там не протримався. Його не полишало бажання писати, незважаючи на те, що з редакції поверталися його рукописи з відмовою друкувати. Довелося йти робітником у пральню.

А коли на Клондайку почалася “золота лихоманка”, Джек Лондон теж вирішив спробувати удачі.

Серед золотошукачів він вирізнявся загартованістю, умінням долати труднощі, знаходити вихід зі складних ситуацій. Переносив через перевали більше поклажі, ніж звиклі до цього індіанці. Лондон зустрічає на Півночі цікавих людей, спостерігає нові для себе явища.

Його сміливість, витривалість, щира вдача приваблюють друзів.

Повернувшись додому таким же бідним, як був, Джек Лондон узявся знову до пера з надією заробити на прожиток собі й сім’ї. Після численних відмов журнал “Оверленд Маслі” надрукував оповідання “За того, хто в дорозі”. Автор одержав гонорар – 5 доларів! Хоч це була і мізерна сума, та вона підтримала його віру в успіх. І дійсно, часописи почали наперебій видавати твори Джека Лондона.

У квітні 1900 р. виходить збірка з дев’яти оповідань “Син вовка”, через рік – ще одна під назвою “Бог його батьків”, потім “Діти морозу”, роман “Дочка снігів”. Успіх, слава, матеріальне забезпечення повернулись до нього обличчям!

Про твори Джека Лондона останніх років існує багато суперечливих думок (і щодо ідей, і художньої їх якості). Письменник розчаровується у своїх ідеалах, зазнає ударів за ударами – народжується дочка замість очікуваного сина і швидко помирає, родовий будинок забирає усі кошти, а потім його хтось підпалює, мучать хвороби. У 1916 році він іде з життя.

Анімалістичні твори письменника. Є у Джека Лондона серія анімалістич

Них творів, герої яких – тварини, наділені людськими рисами характеру. Це передусім повість “Поклик предків”, “Майкл, брат Джері, “Біле Ікло”. Повість “Біле Ікло” написана в 1906 році. Вона занурює нас у світ тварин і людей – добрих і вірних, злих і байдужих, жорстоких.

Це “ми” очима “братів наших менших”.

Світ звичайних людей, красу й благородство їхніх душ розкриває Джек Лондон у своїх творах. Він пише про страждання людини, її боротьбу, про Кохання й ненависть, про добро і зло. Та найголовніша риса, що привертає увагу письменника, – це людська стійкість. Вершиною людської гідності є здатність захистити слабшого, вірність дружбі, законам товариськості, гуманізм у стосунках між людьми.

Такими були улюблені герої Джека Лондона. Таким був і він сам.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Джек Лондон: твір за повістю “Біле Ікло&;amp;;amp