Жага до життя героїв Лондона (на прикладі вивчених творів)

Більшість творів Джека Лондона мають автобіографічний характер і відбивають особистість письменника. Доля його складалася нелегко. Виховувався Джек у сім’ї вітчима.

Сім’я жила скрутно, і хлопець рано почав працювати. Зазнав і безробіття, і ув’язнення за бродяжництво.

В пошуках кращої долі вирушає на Аляску, але розбагатіти йому не поталанило. Єдиний скарб, який привіз Джек Лондон звідти, – це глибокі враження від природи півночі та характерів людей, з якими звела його доля. Досвід життя в умовах півночі дав йому нову і самобутню

тему.

Вже в першому надрукованому творі “За тих, хто в дорозі” визначилась головна тема творчості письменника; боротьба за життя як сенс існування. Ця тема об’єднує, на перший погляд, дуже різні творі: оповідання збірок “Бог його батьків”, “Діти мороза”, повісті про тварин “Біле ікло”, “Поклик предків”, романи “Морський вовк”, “Залізна п’ята”, “Маленька господарка великого дому”, автобіографічний роман “Марнін Іден”. У них письменник змальовує героїв, що шукають своєї долі, відстоюють свою життєву позицію, приходять на допомогу один одному навіть ціною

власного життя.

Вони прості і суворі, сильні й щирі у прояві своїх почуттів.

Природу і людину автор сприймає як єдине ціле. Віддаючи данину людському розуму і вмінням, Джек Лондон засуджує людський індивідуалізм, прагнення до панування над природою та людьми. Цю позицію автора відчувають читачі повісті “Біле Ікло”. Собака-вовк стає на захист людини, тому що розуміє любов і справедливість, з якими ставиться до нього його господар.

Він перемагає свій страх перед смертю, інстинктом, щоб врятувати життя людям.

В автобіографічному романі “Мартін Іден” жага до життя головного героя розкривається своєрідно. Молодий моряк, що знав лише темні сторони життя, пияцтво, бійки та брутальні лайки, випадково відкриває зовсім інший світ. Одного вечора він с гає на захист молодого шляхетного Артура Морза.

Той запрошує його в гості, знайомить зі своєю родиною, сестрою Руфь.

Мартін закохується в дівчину, і Мартін хоче бути гідним її. Він починає багато читати, і згодом у нього народжується думка самому стати письменником. Він прагне до нового життя, і ця жага робить його невтомним і самовідданим. Та Руфь і Артур не вірять у можливості Мартіна. І все-таки Іден стає дуже популярним письменником, і тепер Руфь готова пов’язати з ним своє життя.

Мартін досяг своєї мели – і його залишила жага життя, тепер йому все байдуже, навіть кохання Руфь. Розчарований, він закінчує життя самогубством.

Джек Лондон образом свого героя доводить читачам, що людина може перемогти природу, вижити навіть у жорстоких умовах Півночі, якщо має мету, сильна своїм прагненням до неї. Але суспільні умови знесилюють людину в боротьбі за неї.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Жага до життя героїв Лондона (на прикладі вивчених творів)