Твір на тему: Образ Наташі Ростової у романі “Війна і Мир”

Унікальність роману-епопеї Льва Миколайовича Толстого “Війна і мир” полягає в тому що це твір одночасно є і філософським, і історичним, і психологічним. На сторінках роману перед читачем яскраво розкриваються всі особливості характерів головних героїв. Одні герої твору здатні змінюватися, інші ні. Саме здатність людини до зміни, до самовдосконалення вважав Лев Миколайович Толстой найбільш коштовною властивістю.

Можна сказати, що герої, здатні змінюватися, більше любить письменником, ніж ті, які не можуть цього робити. Улюблені герої

письменника подобаються і читачеві, оскільки вони наділені багатим і красивим внутрішнім світом. Інші ж, нелюбимі герої, красиві зовні, але бідні внутрішньо. Для того, щоб зобразити як би “застиглу красу” таких героїв, Л. М. Толстой у своєму творі показує нам цих персонажів через багаторазово повторювані деталі, як, наприклад, “мармурово-білі оголені плечі Елен” або “плоске самовдоволене обличчя князя Василя”.

Показово поведінка багатьох персонажів твору під час Шенграбенского битви. Автор показує, що істинними героями є ті люди, які не є героями зовні, а які чесні і скромні, які звинувачують

тільки себе в допущених помилках і не намагаються за трапилися невдачі перекласти провину на інших людей. Такими героями є князь Андрій, Тимохін або, наприклад, Тушин. Найяскравішим прикладом здатності до самовдосконалення є образи П’єра та Андрія. Наприклад, П’єр, Постійно перебуваючи в пошуку важливого в житті, найціннішого, у результаті розуміє, що масонство є для нього розчаруванням.

Андрій же, у свою чергу, розчаровується в державній службі. Ще одним яскравим прикладом здатності зміни стану душі є епізод, коли програв значну суму грошей Микола, в сум’ятті повертається додому. Але, коли він почув прекрасний спів Наташі, він розуміє, що саме це є важливим, а все інше є минущим.

Моментом зміни стану душі князя Андрія є небо, побачене ним над Аустерліцем і хвороба сина. Льву Миколайовичу Толстому вдалося стати першим в російській літературі, Хто зумів настільки чітко і яскраво висловити моменти, коли відбуваються зміни стану душі персонажів. Великий письменник зумів відкрити те, що за словами Чернишевського є “діалектикою душі”.

Також. Дуже важливим моментом, який дозволяє розкрити психологію героїв роману, є ставлення того чи іншого героя до оточуючих людей, а також до природи, сім’ї, любові, Мистецтву, той є до тих людських цінностей, які є вічними.

Яскравим прикладом нелюбимих автором героїв, є сім’я Курагин, в якій відсутні родові зв’язки. А в сім’ях, наприклад, Ростових і Болконских, відносини в сім’ї будуються на основі любові. Члени сім’ї Курагин не вважають себе близькими людьми, вони іноді навіть не згадують про це. Наприклад, потяг Анатолія до Елен або ж слова князя Василя про те, що він позбавлений “шишки батьківської любові”, а діти, на його думку, є тягарем його існування.

Ще однією особливістю улюблених героїв Толстого, Яка відрізняє їх від нелюбимих, є ставлення до природи. У перших, що відбувається в природі завжди знаходить відображення в них самих, у їхніх душах. Одним з методів психологічного аналізу стану головних героїв, який застосував Лев Миколайович Толстой у своєму романі, є сни персонажів. Наприклад, зображені сни П’єра, допомагають героєві зрозуміти і оцінити притаманні їй слабкості, знайти рішення проблем. Можна сказати, що ці сни наділені розумом.

У снах князя Андрія зображені суперечності, які він не може ніяк вирішити. Такі ж розумні сни і у Петі, і у князя Миколи Болконського.

Ставлення до мистецтва також допомагає зрозуміти духовність одних героїв і бездуховність інших. Наприклад, любов до музики ростових і її вплив на їхнє життя. А багатогранність характерів Наташі Ростової, Андрія Болконського, П’єра Безухова, Їх живе зображення на сторінках роману “Війна і мир”, зробили цих героїв настільки відомими і популярними, що про них знають навіть ті люди, хто ніколи в житті не прочитав жодної сторінки цього найбільшого твори російської, та й всієї світової, літератури.

Образ Наташі Ростової є головним жіночим персонажем у романі Льва Миколайовича Толстого “Війна і мир”. Також цей персонаж є найулюбленішим персонажем письменника. У “Війні і мирі” зображено життя Наташі Ростової в період з 1805 по 1820 роки. Перша поява Наташі Ростової у романі відбувається в той момент, коли головній героїні тринадцять років. Спочатку, Толстой зображує свою героїню “гидким каченям”, який з часом, як і в казці, перетвориться на прекрасного лебедя.

У сім’ї Ростових панує спокій і щастя, практично повна ідилія. Картину сімейного благополуччя чудово додають зображені Толстим пейзажі маєтку родини у Відрадному. В образі Наташі Ростової, в деяких її рисах, манерах, в її поведінці, читач може здатися схожість з Тетяною Ларіної, героїнею твору Олександра Сергійовича Пушкіна “Євгеній Онєгін”.

Наприклад, зв’язок і Наташі, І Тетяни з народними традиціями. Після одного з епізодів, коли Наташа Ростова пускається в танок після полювання, Толстой каже:

“Де, як, коли всмоктала в себе з того російського повітря, яким вона дихала, – ця графінечка, вихована емігранткою-француженкою, цей дух… Але дух і прийоми були ті самі, неповторні, не вивчаються, росіяни, яких і чекав від неї дядечко “.

Чимось Наташа Ростова схожа і на Софію, героїню твори Грибоєдова “Горе від розуму”. Ця схожість видно під закоханості Софії в Молчаліна, А Наташі в Курагіна. На життя Наталі. Формування її характеру вплинуло багато факторів.

Загибель Петі Ростова зробила Наташу головною в сім’ї. Дівчина доглядає за Андрієм Болконским, який був важко поранений, хоча це була досить-таки важка і складна робота. І вона її виконує, творить добро. Робить хороші вчинки, оскільки душа Наташі чиста, красива.

Переживаючи страждання, втрачаючи близьких, Наташа залишається сама собою. Толстой відкриває нам у Наташі відчуття “побожного розчулення”. І це почуття залишається з головною героїнею назавжди. Справжнім щастям будь-якої жінки письменник вважає сім’ю, дітей: “Наталка вийшла заміж ранньою весною 1813 року, і у ній в 1820 році було вже три дочки й один син, якого вона бажала і тепер сама годувала”. На цьому етапі життя Лев Миколайович Толстой вважає свою улюблену героїню “сильною, красивою і плодючій самкою”.

Наташа “… всім єством своїм, тобто плоттю” мислить лише про сім’ю.

Таким чином, Толстой чином Наташі Ростової показав своє бачення жінки, її місце в суспільстві. Наташа, в кінці твору, любить і улюблена. Вона щаслива і це щастя подарував їй на сторінках свого роману великий російський письменник Лев Миколайович Толстой.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: Образ Наташі Ростової у романі “Війна і Мир”