З героєм роману “Війна і мир”, П’єром Безухова, читач зустрічається в перший раз у Ганни Павлівни Шерер, а точніше, у її в салоні. Погляд П’єра, розумний і спостережливий, привертає до себе увагу. Саме погляд, а не високий зріст і не коричневий фрак. Цей погляд викликає у господині салону навіть деяке занепокоєння.
П’єр Безухов є незаконнонародженим сином одного з вельмож Катерини ІІ. Пізніше, П’єр стане його законним спадкоємцем. Отримавши хороший спадок, що складається з не маленького кількості грошей і тисячі кріпосних
На початку “Війни і миру” читач бачить П’єра товстим і незграбним молодим чоловіком, та до того ж ще й дуже розсіяним. Він любить погуляти, любить розважатися, то є персонаж, створений Толстим, Безтурботно марнує своє життя.
П’єр одружується на одній з найкрасивіших жінок – Елен Курагиной, яка є дурним і зіпсованим людиною. Незважаючи на такий здавалося б негативний образ, Лев Миколайович Толстой любить створений персонаж. Протягом усього роману письменник показує
Стає розумнішою. Читач бачить, як відбувається становлення і вдосконалення особистості П’єра Безухова. У пошуках свого місця в житті, П’єр стикається з масонами, на якийсь час розділяє їхні погляди, але в підсумку розчаровується в масонському русі.
Відмінною рисою П’єра є його доброта. І ця доброта щира, вона виходить з глибин його душі.
Доказом симпатії Льва Миколайовича Толстого до цього персонажа є його любов до Наташі Ростової, яка будучи найулюбленішою автором героїнею роману, відповідає П’єру Безухову взаємністю. У підсумку ця пара створює щасливу і міцну сім’ю. П’єр у своєму житті зробив багато найдурніших і необдуманих вчинків. Його мрії та бажання іноді непередбачувані і їх дуже важко пояснити. Але, П’єр зумів знайти в собі здатність навчитися спокійно сприймати події, що відбуваються, а іноді і підкорятися цим подіям, якщо існує така необхідність.
П’єр знайшов у собі сили змінити свій внутрішній світ, знайшов духовну зрілість.