Образ княжни Марії у романі “Війна і мир”

У романі Льва Миколайовича Толстого “Війна і мир” в жіночих образах зображені різні характери, різні долі і різні типи жінок. І всі жіночі персонажі значущі, але, кожен по-своєму. Наташа Ростова, Яка, за словами Толстого, в ув’язненні роману стає “плодовитого самкою”, тобто знайшовши щастя в сім’ї і материнство. Елен Курагіна, яка будучи дуже красивої жінки, на думку автора твору зображує своїм способом достоїнства і недоліки, які були притаманні громаді столиці. Також важливе місце у творі “Війна і мир” займають княгиня

Друбецкая, Ліза Волконська і, звичайно ж, сестра Андрія Болконського – Княжна Мар’я.

Живе княжна Марія в маєтку, який носить назву “Лисі гори”, разом зі своїм суворим батьком – Миколою Андрійовичем, який свого часу, за царювання Катерини ІІ, був дуже впливовим у суспільстві людиною, але за царя Павла піддався засланні і з тих пір не покидає свого маєтку. Від свого батька княжна Марія частенько чує грубості і неприємне їй слово дурка.

Лев Миколайович Толстой так підносить читачеві портрет княжни Марії:

“Дзеркало відобразило негарне слабке тіло і худе обличчя”. “Очі князівни, великі, глибокі

і променисті (неначе промені теплого світла іноді снопики виходили з них), були такі гарні, що дуже часто, незважаючи на некрасивість всього обличчя, очі ці робилися привабливіше краси”.

Княжна Марія, Як і її брат Андрій Болконський, Високоморальний людина, Що володіє прекрасною, ніжною і дуже доброю душею. Їй притаманний романтизм, вона розумна і дуже релігійна. Княжна Марія, втім, як і практично всі жіночі персонажі, зображені письменником, мріє про прекрасне почуття любові, Про сімейне щастя. Княжна Марія відрізняється терпимістю, так вона впродовж довгого часу покірно терпить насмішки батька.

При цьому, вона любить Миколи Андрійовича. Образ княжни Марії, створений Львом Миколайовичем Толстим, Має схожість з Лізонька, героїнею твору великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна: “Лізавета Іванівна була домашньою мученицею, вона розливала чай і отримувала догани за ліпший шматок цукру; вона вголос читала романи і винна була в усіх помилках автора”. А адже саме таке життя було у княжни Марії в маєтку свого батька.

Доля княжни Марії, Якій наділив її письменник дивовижна. Княжні довелося пережити смерть близьких їй людей, зраду. Але, в підсумку Марія знаходить щастя.

Вона виходить заміж за свого рятівника – Ніколіньку Ростова, З яким її чекає прекрасна, щасливе життя в теплому сімейному колі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Образ княжни Марії у романі “Війна і мир”