Урок зарубіжної літератури 9 клас
УРОК № 38
Тема. Тематична атестація № 4
Мета: Здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки із завданням.
Тип уроку: урок контролю знань.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Ознайомлення учнів із завданням. Виконання роботи
Варіант І
Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть, яке
А) протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;
Б) наявність правил та канонів;
В) тенденція до типізації, настанова на “правдиве” відображення світу;
Г) гуманізм та зображення гармонійно розвиненої людини.
2. Укажіть добу, до якої зверталися романтики у пошуках естетичного ідеалу:
А) Відродження;
Б) Середньовіччя;
В) античність;
Г) Просвітництво.
3. Укажіть, які твори не належить перу Е. Гофмана:
А) “Золотий горнець”;
Б) “Володар мух”;
В) “Лускунчик”;
Г) “Володар бліх”;
4. Укажіть, що
А) новітня філософія;
Б) теорія єдності зі світом;
В) прагматизм;
Г) фантастика.
Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
5. Укажіть, що подарувала фея Рожа Гожа малому Цахесові:
6. а) гроші;
7. б) титул;
В) золоті волосини;
Г) чарівний гребінець.
6. Укажіть, у якому місті відбуваються події, зображені в казці Гофмана “Золотий горнець”:
А) у Дрездені;
Б) у Берліні;
В) у Празі;
Г) місто невідоме.
7. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Чому троянди…”:
А) природа;
Б) нерозділене кохання;
В) поет і поезія;
Г) самотність.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором декількох правильних відповідей
8. Укажіть, які твори належать перу Г. Гейне: а) “Лорелей”;
Б) “Ніч тиха”;
В) “Лускунчик”;
Г) “Самотній кедр…”.
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю 9. Образ героя, переживання, думки і почуття якого відображені в літературному творі, це – … (ліричний герой).
10. Зіткнення яких двох світів відображено у творах Е. Гофмана? (Матеріального та духовного)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
11. Коротко охарактеризуйте ліричного героя “Книги пісень” Г. Гейне і скажіть, чи тотожний він авторові.
Варіант II
Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть, як називається літературний напрям, якому притаманним є протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності.
А) імпресіонізм;
Б) класицизм;
В) реалізм;
Г) романтизм.
2. Укажіть, як називається негативна оцінка предмета або явища через його висміювання; комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований.
А) сатира;
Б) гумор;
В) іронія;
Г) сарказм.
3. Укажіть, якій тематиці присвячені перші твори Е. Гофмана:
4. а) музичній;
5. б) пригод та подорожей;
6. в) філософській;
7. г) оспівування природи.
8. Укажіть, ким був Балтазар, герой твору Е. Гофмана “Крихітка Цахес”:
А) філософом;
Б) скептиком;
В) філістером;
Г) поетом.
Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді
9. Укажіть, хто допомагає Балтазарові:
А) фея Рожа Гожа;
Б) Ціннобер;
В) Проспер Альпанус;
Г) князь Барсануф.
10. Укажіть, як звати головного героя казки Е. Гофмана “Золотий горнець”:
А) Фабіан;
Б) Анзельм;
В) Мош Терпін;
Г) Пульхер.
11. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Не знаю, що стало зі мною…”:
12. а) природа;
13. б) нещасливе кохання;
В) поет і поезія;
Г) самотність.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором декількох правильних відповідей
14. Укажіть, які з творів належать перу Е. Гофмана:
А) “Золотий горнець”;
Б) “Володар мух”;
В) “Лускунчик”;
Г) “Володар бліх”.
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
15. Неіснуюче в дійсності, створене фантазією, уявою – … (фантастика).
16. Яке останнє благодіяння для Ціннобера робить фея Рожа Гожа після його смерті? (Фея перетворює Ціннобера на красеня, а у його матері на городі виросла чудова солодка цибуля.)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
17. Назвіть романтичні риси поезії Г. Гейне (не забудьте при цьому розповісти про почуття і світосприйняття автора).
III. Домашнє завдання
Повторити вивчене про романтизм; для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя та творчість Дж. Байрона, підібрати цікаві факти з біографії поета: знайти визначення терміна “карбонарії”.