УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас
II семестр
ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ.
УРОК № 48
Тема. Контрольна робота за темою “Творчість А. Камю, Е. Хемінгуея, Кавабата Ясунарі”
Мета: повторити й узагальнити знання учнів; виявити рівень їх знань із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, образне та логічне мислення, уміння висловлювати свої думки, обгрунтовувати їх прикладами з текстів; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контролю та корекції
ХІД УРОКУ
І. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Контроль і корекція знань, умінь і навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант І
Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Чума в однойменному романі А. Камю – це символ:
А) хвороби;
Б) фашизму;
В) стихійного лиха;
Г) усесвітнього зла.
2. Сантьяго з повісті-притчі Е. Хемінгуея “Старий і море” після пригоди снилися:
А) леви;
Б) дружина;
В)
Г) гарний корабель.
3. Позначте, хто в повісті Кавабата Ясунарі є втіленням потворного в зовнішньому й у внутрішньому світі:
А) Юкіко;
Б) Фуміко;
В) Тікако;
Г) пані Оота.
4. Продовжте речення.
“Екзистенціалізм – це…”.
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Розкрийте значення образу лікаря Ріє з роману А. Камю “Чума”.
2. Опишіть філософію тядо і роль чайної церемонії у творі Кавабата Ясунарі “Тисячажуравлів”.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Напишіть твір на одну з тем (за вивченими творами та власними спостереженнями).
1) “Трагічне безсилля людини та її нездоланність”;
2) “Журавлі, яких людина шукає все життя”.
Варіант II
Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Чому Ріє, герой роману А. Камю “Чума”, уважав, що “будь-яка радість – під загрозою”?
А) Людина не може перемогти всесвітнє зло;
Б) бо чума забрала його найкращих друзів та однодумців;
В) бацили чуми ніколи не щезають;
Г) людину постійно мучитимуть страхи пережитого.
2. Яку велику рибу піймав Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея “Старий і море”?
А) Акулу;
Б) марліна;
В) сардину;
Г) тунця.
3. Що в японській культурі втілює надію, добробут, мрію?
А) Тядо;
Б) “бусідо”;
В) журавель;
Г) фуросікі.
4. Продовжте речення.
“Стоїцизм – це…”
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Розкрийте образ Сантьяго з повісті Е. Хемінгуея “Старий і море”.
2. З’ясуйте риси національного колориту в повісті Кавабата Ясунарі “Тисяча журавлів”.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Напишіть твір на одну з тем.
1) “Людина і природа у творах Е. Хемінгуея та Кавабата Ясунарі”;
2) “Боротьба зі злом – “справа всіх”, “необхідно боротися в той чи інший спосіб і нізащо не падати навколішки”” (А. Камю).
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Колумбію XX ст.