Тематичне оцінювання № 4

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

ІІ семестр

ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ

(11 годин)

УРОК № 38

Тема. Тематичне оцінювання № 4

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів про життя і творчість Дж. Р. Кіплінга; виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їх корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного, характеризувати героїв, визначати головну думку та виховні моменти твору; виховувати кращі моральні якості.

Обладнання: тести й

тестові завдання.

Теорія літератури: літературна казка, герої художнього твору, описи різних видів.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку, мотивація діяльності школярів

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання тестових завдань (виконуються завдання усіх рівнів)

Варіант I

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Привітанням звірів у джунглях був вислів:

А) “Ні пуху ні пера”;

Б) “Доброго полювання”;

В) “Ми з вами однієї крові”.

2. Чому Мати Кобр назвала королівський анкас убивцею?

А) Бо

через його коштовне каміння люди вбивали одне одного;

Б) бо він був важкий і гострий, від нього постраждало багато слонів;

В) бо він був отруєний від укусу кобри.

3. Чий це портрет: “Високий, дужий, красивий, у вінку з білого жасмину”? (Мауглі-юнак)

4. Чому Мессуа вважала Мауглі своїм сином?

А) Бо в неї ніколи не було своїх дітей;

Б) бо вона пожаліла хлопця;

В) бо її дитину викрав тигр.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Складіть план до характеристики Мауглі-дитини.

2. Опишіть коротко, як Мауглі переміг свого ворога – тигра Шер-Хана.

Високий рівень (змістовна, правильна відповідь – 4 бали) Виконайте одне із завдань.

А) Порівняйте Закони Джунглів і закони людей.

Б) Напишіть твір “Мауглі – мій друг”.

Варіант II

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. “Владичне Слово” у Джунглях, яке захищає і дає право на допомогу, звучить так:

А) “Ми з тобою однієї крові – ти і я”;

Б) “Дотримуйся Закону Джунглів!”;

В) “Хай береже мене Володар Джунглів!”

2. Хто врятував Мауглі від Бандер-Логів?

А) Акела, Сірі Брати, Хату;

Б) Каа, Балу, Багіра;

В) Білий Клобук, Чіль, Мессуа.

3. Чий цей опис: “Чорна, легка, дужа і жахлива, як завжди, зі сталево-синіми чудово загостреними пазурами”? (Пантери Багіри)

4. Як Мауглі врятував свою матір Мессуа від розлючених селян?

А) Посадив на слона і вивіз у джунглі;

Б) розігнав селян за допомогою своїх друзів-звірів;

В) організував таємну втечу до англійців, а його друзі-вовки їх супроводжували й охороняли в дорозі через джунглі.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

1. Напишіть план до характеристику образу Мауглі-юнака (або характеристики друзів Мауглі).

2. Опишіть стисло, як Мауглі і його друзі перемогли рудих собак.

Високий рівень (змістовна, правильна відповідь – 4 бали) Виконайте одне із завдань.

А) Порівняйте світ джунглів і світ людей у повісті-казці Дж. Р. Кіплінга “Мауглі”.

Б) Складіть закони спілкування учнів свого класу або членів своєї родини.

III. Підсумок уроку


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тематичне оцінювання № 4