Що є краса?

С. И. Ожегов розкриває зміст слова “краса” так: “Все гарне, прекрасне, все те, що доставляє естетическое й моральну насолоду”.

А що ж є краса для мене? Раніше я ніколи особливо не замислювався над цим. Ну так, красиво, ну й що!

А недавно задумався над тим, а що було б, якби в нашім житті не стало краси – краси навколишньої нас природи, краси музики й живопису, краси людської душі

Представляю, як це було б жахливо, сіро, похмуро.

Хіба можна собі представити наше життя без краси ранкового сходу й вечірнього заходу сонця, без

доріжки місячного срібла на темній гладі моря, без тремтячої краплі роси на зеленому листку трави, до якого так і хочеться припасти губами, без чарівно – казкової сніжинки на рукавиці. Тобто без усього того, що змушує нас знову й знову викликувати: “Боже мій, яка краса”!

Саме цікаве те, що красу кожний з нас бачить по – різному й, можливо, там, де інший і не бачить її.

И с віком наші поняття про красу стають усе більше складними. У дитинстві в нас захоплювало дух тому, що ми розглядали крила метелика на квітці, і скоріше сприймали дотиком навколишню нас красу шкірою

З віком краси усе більше й більше хоче

наша душа, причому ми мріємо зустріти у своєму житті якнайбільше людей із красою вдуше.

Об яких – те моментах краси ми можемо посперечатися один з одним, просто в силу того, що люди всі різні, і бачать усе по – різному. Але є така краса, безумовна краса, побачивши якої в усіх з нас, без винятку, захоплює дух, і наше замилування виражається просто вмолчание.

Та й чи варто говорити, побачивши картини Леонардо да Вінчі, почувши музику Моцарта… Адже стикнувшись із безсмертними творами мистецтва, ми стикаємося з вічною красою життя

Так що ж таке краса? Про неї так багато написано, нею захоплювалися за всіх часів. Може, це приваблива зовнішність, може, душу, може, Природа, а може, любов?

Так, все це краса, але, на мій погляд, краса – це насамперед гармонія. Гармонія у всім: у зовнішності, у душі, природі, любові. Краса присутня скрізь, але не всі її бачать, не всі звертають увагу.

Давайте придивлятися до себе й до навколишньої, і тоді ми побачимо що – те прекрасне в нашім однотонному житті, адже “краса врятує мир”!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що є краса?