“Що таке краса і де її слід шукати?”

Нерідко можна почути фразу про те, що краса врятує світ і про те, наскільки вона важлива в сучасному житті людини. Що ж, з цим цілком можна погодитися, я теж думаю, що краса в житті людини надзвичайно важлива. В той же час я віддаю собі звіт в тому, що моє особисте розуміння краси і уявлення про неї може відрізнятися від того, як красу розуміють і оцінюють інші.

Це дійсно досить складна категорія, розуміння якої може істотно відрізнятися від людини до людини.

Що ж особисто я розуміють під красою? По-перше, я вважаю, що красою наповнена вся наша

природа. Я можу проводити тривалі години, перебуваючи на природі і спостерігаючи за тим, як вона прикрашає весь навколишнього світ. Причому це не залежить від пори року.

Будь то сніжна зима, коли землю прикрашає прекрасний білий сніговий покрив, що радує око, а в повітрі відчувається морозна прохолода, яка тонізує і дозволяє зосередитися, або літня спека, коли все навколо виглядає дуже розслабленим, ледачим, але все одно прекрасним. Все це мене дуже тішить, я почуваюся найкомфортніше саме тоді, коли перебуваю на природі, коли спілкуюся з навколишнім світом таким чином. Я переконаний, що людина є частиною природи

в першу чергу, а лише потім – частиною суспільства, в якому вона живе.

Не думаю, що варто говорити окремо про те, де необхідно шукати красу природи, адже всі напевно і самі розуміють, що робити це можна в лісі, на лузі, на річці і в подібних місцях.

Але не варто думати, що людина – це істота суто природна, всі ми також є суспільними істотами, які хочуть і вміють бачити щось гарне при взаємодії один з одним. Тому іноді красу можна відшукати у взаєминах між людьми. Наприклад, це може стосуватися професійної діяльності. Люди, які працюють, настільки звикають до свого заняття, що спроможні бачити його по-особливому. Наприклад, вони можуть побачити красу в якійсь тривіальній речі, на що люди іншої професії просто не звернуть уваги.

Краса також присутня і при особистих взаєминах між людьми. Не варто применшувати красу вчинків. Існують люди, які постійно роблять добрі, гарні справи, і тим самим домагаються поваги з боку оточуючих.

Насправді, немає необхідності шукати красу, адже нею наповнений весь наш світ. Достатньо вийти на вулицю, піти на природу, щоб побачити, як вона красива. Можна поспілкуватися з благородними людьми, які роблять гарні вчинки, і теж дізнатися про красу. Також можна зайнятися якоюсь справою, розібратися в ній добре і почати бачити прояви краси у цій справі.

Краса – скрізь, але важливо її помічати, звертати на неї свою увагу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


“Що таке краса і де її слід шукати?”