Кого автор Повести тимчасового років почитав своїми предками?

Через багато часу сіли слов’яни по Дунаєві, де тепер земля Угорська й Болгарська. Від тих слов’ян розійшлися слов’яни по землі й прозвалися іменами своїми від тих місць, на яких сіли. Так одні, придя, сіли на ріці ім’ям Морава й прозвалися морава, а інші назвалися чехи. А от ще слов’яни: білі хорвати, і серби, і хорутане.

Коли волохи напали на слов’ян дунайських… і пригнобили їх, то слов’яни ці прийшли й сіли на Віслі й прозвалися ляхами, а від тих ляхів пішли поляки, інші ж ляхи – люютичи, інші – мазавшане, інші – поморяне.

Також…

слов’яни прийшли й сіли по Дніпрові й назвалися галявинами, а інші – древлянами, тому що сіли в лісах, а ще інші селі між Прип’яттю й Двиною й назвалися дреговичами, інші селі по Двіні й назвалися полочанами по річці, що впадає у Двіну по ім’ю Полена…

Ті ж слов’яни, які сіли біля озера Ільменю, прозвалися своїм ім’ям – слов’яни (по-древнерусськи – словени) і побудували місто, і назвали його Новгородом. А інші селі по Десні, і по Сейму, і по Суле, і назвалися жителями півночі. І так розійшовся слов’янський народ, а по його ім’ю й грамота назвалася “слов’янська”.

…(Від

полочан) відбулися кривичі, що сидять у верхів’ях Волги, і у Верхів’ях Двіни, і у верхів’ях Дніпра, їх же місто Смоленськ; саме там сидять кривичі. Від них же відбуваються й жителі півночі… Бужане… сиділи по Бугові, а потім стали називатися волинянами…

Дуліби ж жили по Бугові, де нині волиняне, а уличи й тиверці сиділи по Дністру й соседили з Дунаєм. Була їхня безліч: сиділи вони… до самого моря…

…радимичі ж і вятичи – від роду ляхів. Були адже два брати в ляхів – Радим, а іншої – Вятко; і прийшли й сіли: Радим на Сожі, і від нього прозвалися радимичі, а Вятко сіл з родом своїм по Оці, від нього одержали назву вятичи.

(…)

А слов’янський народ і росіянин єдиний, від варягів адже прозвалися руссю, а колись були слов’яни; хоч і галявинами називалися, але Мова була слов’янською. Галявинами прозвалися тому, що сиділи в поле, а мова була загальний – слов’янський.

(Повість минулих літ )


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Кого автор Повести тимчасового років почитав своїми предками?