Чого навчає байка

Людина – творіння природи. Вона має розум, фантазію, здатна плідно та творчо працювати. Вона може мислити, аналізувати, співпереживати, створювати власними руками щось нове, раніше небачене.

Так, дійсно, людина – найкраще творіння природи, але не ідеальне. Вона має безліч вад. А ці вади, в свою чергу, заважають людству створити цивілізоване суспільство.

Саме боротися із людськими вадами і закликати до справедливості, прославляти красу та добро покликана байка.

Що ж таке байка? Байкою називають невеликий прозовий або віршований

твір алегоричного змісту. Будь-яка байка обов’язково має повчальний характер.

Батьком байки вважають Езопа, який жив приблизно у VI столітті до нашої ери в Давній Греції. Він і вигадав коротку повчальну алегоричну оповідку, що містила мораль. Героями його байок були не лише звірі та люди, а й різноманітні предмети, що оточували автора.

Жорстокий, підступний Вовк та беззахисне Ягня, хитра Лисиця та нерозумний Крук, безтурботна Цикада та працьовита Мурашка – ось таких незабутніх героїв подарував світовій літературі славнозвісний байкар Езоп.

Жанр байки розвивали також Жан де Лафонтен у Франції, Іван

Крилов – у Росії, Леонід Глібов в Україні. Байка жива і сьогодні. Доки існуватиме людство, доти не зникне потреба у виправленні людських вад.

Байка розважає і водночас повчає. Тому її так цікаво читати. З одного боку – це казка, вигадана історія, з іншого – приховане повчання, яке змушує людину замислитися над важливими питаннями, над суттю життя взагалі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Чого навчає байка