“Чого мене навчає Джонатан Свіфт”

Кожен письменник може навчити чомусь будь-якого зі своїх читачів. Але, щоб отримати цінні знання від людини, яка змогла написати повноцінну книгу, іноді необхідно проявити старанність. На жаль, далеко не завжди до читання ставляться як до заняття, яке може збагатити людину духовно. Нерідко люди читають книги тільки заради того, щоб відволіктися від сірих і одноманітних буднів або просто розважитися.

Втім, навряд чи їх варто засуджувати. Що ж до мене особисто, то я завжди намагався навчитися чомусь у авторів творів. Стосується це і творчості

Джонатана Свіфта.

Одним з найбільш відомих і прославлених творів цього англійського письменника є книга “Мандри Гулівера”. У ній автор розповідає про те, як чоловік на ім’я Гулівер опинявся в країнах, де всі люди дуже сильно від нього відрізнялися. Читати про це дуже цікаво, але в той же час і дуже повчально.

На мою думку, найбільш цікаво і повчально Джонатан Свіфт розповів про Ліліпутію те про те, що там відбувалося. Зокрема, вартий уваги і навіть вивчення епізод про непримиренну боротьбу між гостроконечниками і тупоконечниками. Показуючи цю боротьбу, автор давав приклад того, наскільки шкідливий

і навіть трагічний результат може послідувати через якісь дріб’язкові відмінності в релігії між різними групами людей. Як відомо з твору, конфлікт між цими двома групами дійсно привів до великої кількості жертв.

На цьому епізоді я навчився тому, що ніколи не варто шукати відмінностей з людьми, важливо знаходити спільне, а не роз’єднуюче. Вже пізніше після прочитання, коли я знайомився з біографією Джонатана Свіфта і його філософськими поглядами на буття я дізнався, що він був переконаний, що релігійний поділ людей веде лише до бід і нічого іншого. Дійсно, я теж можу з цим погодитися. Світ був би набагато кращим місцем для життя, якби всі люди мали однакову релігію або зовсім не мали її. До цієї думки мене підштовхнув саме Джонатан Свіфт.

Варто також згадати про погляди автора на лібералізм, вони досить непопулярні, якщо порівнювати їх із сучасністю. Письменник вважав, що якщо людині буде все дозволено, вона дуже низько опуститься і навіть може втратити людську подобу. Це теж досить цікава ідея, над якою варто подумати.

Джонатан Свіфт навчив мене дещо по-іншому дивитися на відносини з людьми. Автор показав, які негативні наслідки можуть настати, якщо люди будуть прагнути до роз’єднання замість об’єднання. Так само він дозволив мені поглянути на політику лібералізму з іншого боку, це теж є важливим із всього того, чому вчить своїх читачів цей англійський письменник.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Чого мене навчає Джонатан Свіфт”