ЧиМожна виправдати всі вчинки Володимира Дубровского? (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (План)

Дубровский підпалює садибу батька. (Він не міг упокоритися з тим, що в рідних стінах будуть господарювати чужі люди. Можна зрозуміти дії Дубровского, що не хотів, щоб на наругу недругам дісталося саме для нього святе. Але по його провині у вогні гинуть люди, що нехай навіть викликають ненависть у Володимира і його селян.)

Володимир Дубровский стає на чолі розбійників. (Дубровский заприсяг помститися Кириле Петровичу Троекурову, але… “грабували поміщицькі будинки й підпалювали їх, не було безпеки ні по дорогах, ні по селах”. У результаті

страждали люди, які до його руйнування не мали ніякого відношення і які напевно самі чимало перетерпіли від Троекурова.)

Володимир Дубровский здобуває документи на ім’я француза Дефоржа. (Дубровский зробив це, щоб проникнути в будинок Троекурова. Головна його ціль – помста. Однак цю помсту зупиняє спаленіла любов до Маші Троекуровой.

Ми бачимо шляхетність Дубровского, співчуттям йому й жалуємо.)допоміг Троекурову відібрати маєток Андрія Гавриловича. Тепер Дубровский віднімає в Спицына заощадження. З одного боку, він начебто забирає своє: одержав по заслугах.

З іншого боку – чим Дубровский

краще того ж Спицына? Правда, Дубровскй, напевно, уживе ці гроші на щось гарне.)

Дубровский відкривається Маші. (Він надходить як людина чесний, мужній і шляхетний.)

Дубровский обіцяє Маші допомога у важку мінуту її життя. (Дубровский щирий у своєму намірі. Але Володимир спізнився. Він проявляє великодушність – не заподіює шкоди князеві Верейскому, хоча й втрачає Маші.)

Висновки. (А. С. Пушкін малює образ Володимира Дубровского правдиво. Якщо Дубровский і став розбійником, то не зі своєї вини. Любов до Маші перетворила його із грізного ватажка розбійників у страждаючу людину, якій співчуваєш.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

ЧиМожна виправдати всі вчинки Володимира Дубровского? (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (План)