“Чи можна вважати соціальну нерівність вічною проблемою? За твором “Наталка Полтавка”

Я вважаю, що соціальна нерівність завжди була і, швидше за все, завжди буде проблемою для відносини між людьми. Деякі аспекти соціальної нерівності відображені і в п’єсі Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.

Відповідно до сюжету п’єси двоє молодих людей – Наталка і Петро – не можуть бути разом з різних причин. Спочатку Петро відправляється на заробітки у зв’язку з тим, що сім’я Наталки була дуже багатою і він вважав, що сам він, будучи недостатньо забезпеченим, не відповідає своїй коханій по рівню достатку і повинен

заробляти багато грошей, щоб бути з нею. Пізніше все змінюється – батько Наталки втрачає всі кошти, тому вона з матір’ю змушена перебратися в село.

Але Петро про те не знає, бо не повертається і продовжує трудитися на чужині. При цьому складність матеріального становища Наталки і її матері змушує їх розглядати можливість виходу Наталки заміж за багатшого жениха. Але Наталка відмовляється, оскільки любить і чекає Петра. Пізніше він таки повертається до Наталки і застає її зарученою з іншим чоловіком.

На щастя для все ще закоханих одне в одного Наталки і Петра, нелюбимий нею наречений все розуміє і дозволяє

їй відмовитися від їхнього шлюбу.

Як стає зрозуміло з усього вищезгаданого сюжету, саме соціальна нерівність була проблемою для щирої любові між Наталкою і Петром. На початку матеріальне становище Петра не дозволяло йому одружитися на Наталці, потім вже сама Наталка могла вийти за більш забезпечену людину лише тому, що Петро був далеко і не міг взяти її заміж. У п’єсі все закінчилося досить добре, але в житті так відбувається далеко не завжди. Вічна проблема соціальної нерівності та невідповідності достатку між коханими людьми і зараз може стати перешкодою на шляху до їх обопільною щастя.

Соціальна прірва між людьми сьогодні точно настільки ж велика. Неймовірно важко уявити ситуацію, при якій, наприклад, дочка якогось високого чиновника або заможного бізнесмена в сучасному світі вийде заміж за звичайного робітника з заводу. Люди настільки віддалені один від одного, що вони можуть навіть не познайомитися на дорозі свого життя. Сьогодні в багатьох містах існують навіть приватні школи, в яких навчаються діти тих батьків, які заробляють набагато більше.

Цілком зрозуміло, що і після школи деякі люди просто ніколи не зможуть перетнутися протягом життя – вони завжди будуть належати до різних соціальних кіл. У зв’язку з усім цим можна констатувати, що соціальна нерівність тільки поглиблюється. І навіть якщо станеться випадкове знайомство, ні до чого це не призведе.

Іван Котляревський дійсно підняв вічну проблему у своїй п’єсі. П’єса ця вивчається в школі, її проблеми розуміють навіть діти, але це жодним чином не змінює ситуацію, що склалася. Для сучасного суспільства соціальна нерівність нітрохи не менше характерно, ніж для попередніх суспільств, і що з цим можна вдіяти навряд чи хтось розуміє.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Чи можна вважати соціальну нерівність вічною проблемою? За твором “Наталка Полтавка”