“Акакій Акакійович моїми очими”

Завжди цікаво аналізувати героїв улюблених творів, тому що ці люди представляються значно більш цікавими, ніж всі інші особистості. Втім, далеко не завжди можна випробувати однаково приємні почуття до таких героїв, адже вони можуть викликати зовсім різні емоції і виробляти різні враження. Як мені здається, головна дійова особа твору Микола Гоголя “Шинель” чиновник на ім’я Акакій Башмачкін може викликати лише жалість.

Мені було щиро шкода цієї людини весь час прочитання твору. Мені було шкода його в першу чергу тому, що відповідно

зі своїми життєвими обставинами він став таким, яким був. Акакій Башмачкін став людиною дуже лінійною, яка завжди слідувала за процедурою, ні за що не бажаючи відступати ні від одного з деяких постулатів свого життя.

Він беззаперечно слухав власне начальство, завжди прагнув виконати те, що йому говорять керівники. Акакій Башмачкін боявся відступити від своїх незначних справ і зайнятися чимось таким, чим раніше не займався. Саме з цієї причини він займався виключно однією справою – переписував документи, а для такого, як відомо, багато розуму не треба.

Втім, невелика мета в житті цієї маленької людини була.

Мета була настільки ж маленькою, як і сама людина. Але, купивши шинель, Акакій Башмачкіна настільки ж швидко її втратив. Величезне співчуття про долю цієї людини можна випробувати під час спостереження за тим, як він оббиває пороги будинків тих, хто на його думку може йому допомогти, але все це марно.

Допомогти йому ніхто не може і навіть не бажає. Пережити таке, та ще й постійне знущання і цькування з боку всіх товаришів по службі надзвичайно складно, ось Акакій Башмачкін і не зміг пережити цього. Незабаром після всіх цих подій він просто захворів і помер.

Я думаю, що не дарма Акакія Башмачкіна прозвали маленькою людино., адже він таким і є, в моїх очах і розумінні він виглядає таким теж. Крім того, як вже згадувалося вище, я відчуваю до нього велику жалість. На жаль, такі люди, як він, завжди існували в світі, існують вони і сьогодні. Найбільша проблема таких людей у суспільстві – це тотальна байдужість з боку тих, хто їх оточує.

Більш того, іноді оточення Акакія Башмачкина вело себе просто неприпустимо, абсолютно не замислюючись про те, що маленька людина – це теж людина, яка має права. Люди повинні бути набагато уважнішими по відношенню до тих, хто їх оточує, адже тільки це називається справжньою людяністю, через яку світ стає добрішим і світлішим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Акакій Акакійович моїми очими”