Гімн про мого Сіда характеристика образу Сіда

Сід – головний персонаж поеми, національний герой Іспанії. Історичний прототип героя Родриго Диас де Бивар по прізвиську Сид жив в другій половині XІ ст. і помер в 1099 р. Близькість поеми до породжувачів її історичним подіям вплинула на стильові особливості цього твору, які сильно відрізняються від французького героїчного епосу.

Творець “Пісні про Роланде” при відомій архаїчній свого стилю схильний до ефектів, має палку фантазію і не утрудняє себе у використанні образотворчих засобів, тоді як поема про Сіде відрізняється граничною

простотою і нехитрістю. У ній немає перебільшень, немає фантастичних епізодів, за винятком одного, коли архангел Гавриїл являється Сиду. У поемі відбиті події Реконкисты.

Сид, обмовлений своїми ворогами і вигнаний королем Альфонсом/ зі своїх володінь, вимушений взятися за зброю і йти в похід проти маврів.

Значна частина поеми присвячена опису битв християн з мусульманами, говориться в ній також і про встановлення християнства на відвойованих територіях. В той же час в поемі абсолютно немає мотивів національно-релігійної нетерпимості і фанатизму(на відміну від “Пісні про Роланде”, де французи вішають

і спалюють живцем тих, хто відмовляється прийняти християнство). Сид проявляє дивовижну великодушність по відношенню до переможених маврів, надаючи їм можливість мирно жити і працювати.

У свою чергу, маври люблять Сида: коли герой покидає замок Алькосер, “маври і мавританки почали ридати: “Йдеш ти, мій Сид, а наші молитви за тобою по п’ятах”. Хоча оповідач називає героя “Сидом, в добру годину мечем”, що опоясав себе, це не призводить до поетизації війни, як такий: Сид вирушає в похід з важким серцем, тому така увага приділяється сцені прощання героя з дружиною Хименой і дочками. Фактично Сид прагне відвоювати землі, на яких він зможе жити вільно і незалежно.

Слід зазначити, що реальний Родриго Диас де Бивар був одним з наймогутніших грандів Кастілії, в поемі ж він перетворений на лицаря середньої руки, який піднявся тільки завдяки своїй доблесті і військовому таланту.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Гімн про мого Сіда характеристика образу Сіда