10 клас
ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У багатьох з нас буває таке, що не дає спокійно заснути або просто щось турбує. Я кажу в багатьох, бо навіть мимоволі ми можемо когось образити, зробити якийсь хибний крок. Сказати, що треба все робити сумлінно, же легко. А як завжди стримувати себе? Мабуть, дуже важко інколи не “зірватись”.
Та щоб заспокоїтись, треба подумати над своїми помилками і спробувати виправити їх. Та не завжди і не в кожній ситуації можуть допомогти вибачення, не кожну помилку можна виправити…
Так сталось, що в наш
Адже люди довіряють їм своє життя, здоров”я своїх дітей.
Після спілкування з такими людьми втрачаєш віру в справедливість і головне – надію на те, що колись ми житимемо краще.
А колись-то все було інакше: люди сіяли хліб, народжували дітей, навчали і навчалися, молилися Богу і ясним поглядом дивилися в безхмарне небо. Та далася взнаки низка трагічних подій, що прокотилися Україною протягом XX століття. Чисте сумління ставало
Чи зможуть сучасне й наступні покоління винести на власних плечах тягар відповідальності за долю України? Чи вистачить наснаги та сили? Сподіваюся, що ми зрозуміємо цю просту річ: докори сумління не треба гамувати, до них треба прислухатись.
Це – як біль, що нагадує про хворобу. Ми обов’язково переможемо наші негаразди і нарешті заживемо за прислів’ям “Хто чисте сумління має, той спокійно спати лягає”.