Відповіді до теми: роман М. Булгакова “Майстер і Маргарита”

Якою зображена Москва 30-х років у романі Булгакова?

Зображуючи Москву 30-х років, письменник дає зрозуміти читачу, що люди обплутані тут ланцюгами всіляких інструкцій, постанов і догм. Так, службов­ці Управління виловиш змушені співати в хорі, а літературні критики “говорять зовсім не те, що хочуть сказати”. Усі вони – жителі “поганої квартири”, відкіля незрозуміло як навічно зникають люди, а помешкання їх виявляються “запечата­ними”.

Більшість із них із побоюванням озираються: “Нас хтось почує…” У всьому ж

іншому, за словами Воланда, “вони люди як люди. Люблять гроші, але ж це за­вжди було… Ну легковажні…

Ну, що ж… і милосердя іноді стукається в їхні серця… звичайні люди… нагадують колишніх… квартирне питання тільки зіпсувало їх”.

Чому Майстер добровільно пішов до лікарні для душевнохворих?

У Москві 30-х років був лише один заклад, де люди могли залишатися самими собою, – це клініка професора Стравинського, будинок для душевнохворих. Па­радокс часу, але тільки тут Майстер міг почувати себе вільним.

До кого звертається з останніми словами Ієшуа?

Останні слова Ієшуа перед стратою

– про те, що з усіх людських пороків най­тяжчим він вважає боягузтво. Здаваюся б, засуджений має на увазі Понтія Піла – та. Адже це він, прославлений відважний воїн, злякався за своє становище і по­саду, виправдовуючи себе тим, що на цьому місці він зможе зробити ще багато чого для Єршалаїма.

1 хоча пізніше Пілат виправить свій ганебний учинок, він не зможе змінити того, що сталося, і довго буде мучитися цим. Однак слова Ієшуа мають відношення і до автора “роману у романі” – до Майстра. Не витримавши цькування, він не тільки відступився від свого роману, а й відмовився від влас­ного імені.

Господь, що сам свідомо прийняв страждання, йдучи на страту за все людство, оцінив цей учинок Майстра не дуже високо.

Як закінчується роман і чому Булгаков обрав саме такий кінець?

Роман Майстра і роман про Майстра закінчуються однаково. Вирушаючи до царства спокою, Майстер і Маргарита одержують можливість побачити героя свого багатостраждального роману. Таким чином, не тільки рукописи не горять, а й герої по-справжньому цікавих творів можуть жити своїм масним життям.

Близько двох тисяч років сидить Понтій Пілат зі своїм собакою на кам’янистому майданчику. Коли настає повний місяць, його мучить безсоння. Це покарання здається Марга – риті занадто суворим, тому що справжнє Добро не повинне вважати помилку не­поворотною. її думка збігається з поглядами Того, хто всі помилки і гріхи людства спокутував власною кров’ю.

Майстру дозволено закінчити свій роман, закінчити покарання Понтія Пілата, і ми бачимо, як місячною дорогою йдуть поруч, продов­жуючи давню бесіду, бродячий філософ і п’ятий прокуратор Іудеї Понтій Пілат.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: роман М. Булгакова “Майстер і Маргарита”