Відповіді до теми: “Література і світ природи”

Знайдіть описи зовнішності мешканців Джунглів.

“…Багіра, чорна пантера, як сажа, але з чудовими плямами на хутрі, які вилис­кували у світлі місяця, мов намальовані”. “Каа лежав… милуючись своєю чудовою новою шкірою… витягнувши по землі тупоносу голову, він згортав тридцять фун­тів свого тіла у фантастичні вузли та звивини…”, “…перед хлопчиком піднялася така величезна кобра, якої він ще ніколи не бачив. Це була змія футів вісім за­вдовжки, яка від постійного перебування в темряві побіліла, мов слонова кістка. Очі

кобри горіли, як рубіни, і взагалі вона мала дивовижний вигляд…”

Чому Мауглі повернув анкас старій білій кобрі?

Білий Клобук хотів, щоб Людина побачила одну річ, найгіршу за інші, бо за неї умерло б чимало людей. Він мав на увазі дивовижної краси князівський ан­кас. Мауглі стояв і розглядав анкас. А потім остаточно вирішив забрати його, бо він переміг білу кобру Вона застерегла його, сказавши: “Дивись, щоб ця штука, зрештою, не вбила тебе.

Це смерть”. Цю штуку зробили люди, щоб колоти голо­ви синів Хаті, тобто слонів. Почувши, що анкас несе смерть, Мауглі кинув його, і той вгруз у землю між деревами.

Пізніше

Мауглі побачив кілька трупів людей, що знищили один одного за цей анкас. Тоді він збагнув: той, у кого анкас, сіє смерть, ллє кров інших, забирає життя. І він вирішив повернути анкас назад, до Матері Кобр.

Найдіть у тексті ключові епізоди, які характеризують Мауглі.

Горщик із Червоною Квіткою допоміг Мауглі розправитися з вовками, які скупчувалися навколо Шер-Хана, і залякав тигра. Мауглі допомагає знищити Шср-Хана; рятує від озвірілого села Мессуа та її чоловіка. Мауглі повертає, анкас білій кобрі: борючись з рудими собаками, рятує Зграю. 11.

Коли Мауглі плакав?

Після бійки з Шер-Ханом, коли Мауглі вирішив йти до людей, він вперше за­плакав; Мауглі розлучався зі сліпим Балу і Багірою.

У чому сенс протиставлення світу Джунглів і світу Людей?

Світ Людей і світ Джунглів жорстокі. Закон дозволяє звірам полювати на людей лише тоді, коли вони вчать їх убивати. Але звір убиває людину, не маючи зброї, він сподівається тільки на свої хитрощі, спритність, чуття, кііті й зуби.

Людина, полю­ючи на звіра, теж виявляє і спритність, і хитрість, але застосовує зброю. Адже, як кажуть звірі, людина найслабкіша і найбеззахисніша з усіх живих істот, тому чіпа­ти її негідно мисливця. Люди проміж собою ворогують, як і звірі.

Але звірі ніколи не стануть вбивати своїх родичів. Людина може вбити собі подібного.

У яких творах письменників світу зображений гірський пейзаж?

У творах грека Алкмана, німця Гете, росіянина Лєрмонтова.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: “Література і світ природи”