Короткий зміст Вяленая вобла Салтикова-Щедріна М. Е

“Воблу піймали, вичистили внутрішності (тільки молоки для приплоду залишили) і вивісили на мотузочці на сонце: пускай пров’ялиться. Повисела вобла денек-інший, а на третій у їй і шкіра на череві зморщилася, і голова підсохнула, і мозок, який у голові був, вивітрився, в’ялий зробився”. Далі оповідання ведеться від імені вяленой вобли. “Як це добре, – говорила вяленая вобла, – що із мною цю процедуру проробили!

Тепер у мене ні зайвих думок, ні зайвих почуттів, ні зайвої совісті – нічого такого не буде!

” Завжди вобла

боялася потрапити не туди, не по случаю Тому дуже зраділа, коли її изловили “і всі думки й почуття в їй вихолостили! ” . Далі розповідається про чиновника. Раніше він багато працював, а тепер приходить на роботу тільки в годину, “вуж поснідавши”.

Потім курить довго, а потім уже час і “до Палкину обідати”. У Палкина – трактир. Всі ради курйози послухатися “…

Скрізь зайве так неподлежащее так і хльостає через край! ” А воблі тепер на все плювати! І розмови в неї ні про що. Нудно з нею розмовляти. “І всім нудно спочатку, – соромливо відповість воблушка.

– Спочатку – нудно, а потім

– добре. От як поживеш на світі, так пошарять біля тебе вдосталь – тоді й про воблушке згадаєш, скажеш: “Спасибі, що розуму-розуму вчила!” Воблушкина філософія: “Потихеньку так полегоньку, двох смертей не буває, однієї не минути…” Роби всі що хочеш, тільки будь щасливий.

У всіх сферах життя є своя воблушка. “На світі існує безліч усяких слів, але самі небезпечні з них – це слова прямі, теперішні. Ніколи не потрібно теперішніх слів говорити, тому що через них вади визирають. А ти пустопорожнє слово візьми й починай їм кружляти”.

Коли з’являється воблушка в компанії “обраних на суспільну посаду”, “улюблених”, вона радить: “…Коли запитують – вали! а не запитують – сиди й памятуй, що вище чола вуха не ростуть! ” Це саме головне, що потрібно знати А інше розуміти – нема чого.

“Тому я так розумна, що вчасно мене пров’ялили”, – пояснює вона здивованим слухачам. “Зайва совість наповнює серця боязкістю, зупиняє руку, що готова камінь кинути, шепотить судді: “Перевір самого себе! ” А коли в кого совість, разом з іншим тельбухом, з нутра вичистили, у того боязкості й у заводі ні, а зате каменів – повна пазуха” . Так вобла переконала всіх у тім, що тільки вона знає, у чому зміст життя Так тільки, незважаючи на те що пров’ялили воблу, і внутрішності в неї вичистили, і мозок вивітрили, а все-таки, зрештою, їй довелося розперізуватися.

Перетворилася вона в лібералку. І от в один ранок відбувся нечуване злодіяння. Один із самих завзятих наклепників схопив вяленую воблу під зябра, відкусив у неї голову, здер шкіру й в усіх на очах слопал…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Короткий зміст Вяленая вобла Салтикова-Щедріна М. Е