Тарас Бульба – це головний герой однойменної повісті “Тарас Бульби”, яка була написана Миколою Гоголем. У цій повісті головний герой представляється як повністю позитивний персонаж з точки зору народу, який веде свою національно-визвольну боротьбу. Тарас Бульба був розумним, сміливим, вмілим в бою і справжнім лідером, який міг організувати козацьке військо, яке складалося з різних суперечливих людей.
Тарас Бульба був справжнім героєм свого народу не тільки тому, що він очолював національне військо, яке вело боротьбу за звільнення
Спочатку Андрій здавався більш кмітливим і вмілим, ніж Остап, але пізніше він проявив себе з вкрай негативної сторони. Андрій став зрадником своєї країни, свого війська, всіх тих, хто його оточував. Він полюбив ворожу панночку і заявив, що рідне військо більше нічого не значить для нього.
Через це Тарас Бульба і вбив свого сина.
Головне драматичне питання повісті: чи правильно вчинив Тарас Бульба, вбивши свого сина? Чи може людина вважатися справжнім народним
Саме тому він був настільки розумним лідером, підтримував себе в гарній формі, щоб завжди мати можливість вступити в бій з ворогом і настільки принциповим, що не пробачив кровного сина за його зраду. Таким чином, Тарас Бульба лише підтвердив те, що ставати зрадником права не має ніхто – ні його син, ні будь-який інший член його війська. Тільки народний герой, людина, для якої його народ вище всіх особистих інтересів і вподобань, може піти на такі вчинки.
Немає жодних сумнівів у тому, що Тарас Бульба – це справжнісінький народний герой у повісті Миколи Гоголя. Як мені здається, автор сміливо показує, що справжній народний герой зобов’язаний бути не тільки сильним, розумним і чесним, а й мати дуже важливу якість – здатність відмовитися від своїх інтересів на догоду своєму народу. Навряд чи серед людей був хтось ближче для Тараса Бульби, ніж його сини – Андрій і Остап.
Але, тим не менш, Тарас зміг відмовитися від своєї батьківської любові, коли це було необхідно його народу.