“Характеристика Андрія з повісті “Тарас Бульба”

Однією з головних дійових осіб повісті Миколи Гоголя “Тарас Бульба” є один з синів Тараса Бульби на ім’я Андрій. Всього у Тараса Бульби було двоє синів, другого з них звали Остап. Андрій являє собою суперечливий образ.

З одного боку, він був умілим і розумним козаком, який міг домогтися істотного успіху. З іншого ж боку, в якийсь момент він вирішив, що його особисті справи і любовні переживання важливіше, ніж спільна справа його вітчизни.

Аналізувати образ Андрія і давати йому характеристику досить просто, адже і в реальному житті

зустрічається досить багато подібних людей. Він був досить талановитий і вигідно відрізнявся від старшого Остапа деяким особливостями, зокрема, був більш винахідливий і хитрий. Водночас, незважаючи на свої суттєві успіхи у складі війська, Андрій був більшою мірою прив’язаний до життя мирського, для нього вкрай важливо було влаштувати своє особисте життя, що в ті часи було просто непробачно.

Він зайшов надто далеко, оскільки дозволив собі полюбити на аби кого, а панночку, через любов до якої він змушений перейти на бік ворога. А цей перехід, у свою чергу, означав зраду свого батька і свого брата. Емоції Андрія

настільки захлеснули його, що він навіть на словах став висловлювати, що вітчизна для нього більш нічого не означає, що любов до панночки – це одне лише почуття, яке управляє ним.

Перехід на бік ворога в той час був абсолютно непрощенним вчинком, незалежно від того, що рухало людиною. Андрій бився проти свого колишнього війська, брата і батька, і був убитий батьком своїм. Тарас Бульба опісля довго дивився на мертве тіло і після сказав, що в такому вигляді Андрій прекрасний.

Це свідчить про жахливу ненависть, яку мав батько по відношенню до свого сина, при цьому Тараса Бульбу звинуватити ні в чому не можна, той час не залишав вибору.

Образ Андрія в цілому представляється негативним, але, незважаючи на це, варто все ж заради справедливості визнати, що характеристика не була б повною, якби про таку складну долю Андрія не пошкодували б. Він був дійсно талановитий, міг добитися великих успіхів. Так сталося, що, усвідомлюючи свої переваги, він вирішив служити не своєму війську і країні, а самому лише собі. Любов затьмарила його очі, вийшла для нього на перше місце, і через свою любов він став об’єктом ненависті свого батька і був безславно їм убитий. Складно перебільшити трагічність життя Андрія.

Далеко не всім судилося в житті випробувати прекрасне почуття взаємної любові, а він зобов’язаний був від нього відмовитися. Але не зміг.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Характеристика Андрія з повісті “Тарас Бульба”