Собака на сене характеристика образу Теодора

Теодоро – один з головних персонажів комедії. Секретар графині де Бельфлор закохується у свою пані, дізнавшись про її почуття до нього. Любов Діани дарує йому надію на щастя і несподіване підвищення в суспільстві. Захоплений своїми зухвалими мріями, Т. негайно розлучається з Марселой, служницею графині.

Зміни настрою Діани примушують Т. упродовж усієї дії комедії то мріяти про щастя з графинею, то шукати розради в любові Марселы.

Спритна вигадка його слуги Тристана виявляється тією щасливою миттю фортуни, яка дозволяє закоханим з’єднатися.

За своїми основними характеристиками Т. цілком відповідає такому типу персонажа іспанської комедії XVІІ ст., як “галан”(исп. galan в пер. – кавалер). Т. молодий і красивий, ввічливий і благородний, розумний і утворений, але – і це взагалі характерно для персонажа цього типу – його здатність до дії невелика.

Він часто буває залежний від вчинків інших дійових осіб, і передусім пані. Так і Т.

В основному лише реагує на капризи і примхи Діани. Тільки одного разу Т. приймає самостійне рішення – це його відмову скористатися хитромудрою вигадкою Тристана. Рішення Т. поїхати в Іспанію через неможливість бути з коханою і сцена прощання героїв являє собою приклад неправдивого фіналу, що виникає перед остаточною щасливою розв’язкою і глядача, що посилює напругу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Собака на сене характеристика образу Теодора