ПРИНАДИ ЛІТНЬОГО РАНКУ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “РИБАЛКА-ДИВАК”

II семестр

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

Урок 86. ПРИНАДИ ЛІТНЬОГО РАНКУ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “РИБАЛКА-ДИВАК”

Мета: вдосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні; формувати оцінні судження, навчати виділяти головне; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик”

Хоче залізти в шафу кішка,

Шурхотить у шафі мишка.

2. Гра

“Нумо, прочитай!”

– Розв’яжіть “складові” приклади і прочитайте слова.

Яр + блу + кома – рма = … (яблуко);

Як + ківі + рис – вік – ис = …(якір);

Гол + рома + ха – мала = .. .(горох);

Сік + дон + це – дік = …(сонце).

3. Гра “Знайди слово в слові”

Пороги (роги), калина (лин), парасолька (пара), машина (шина), оселя (осел).

4. Робота над чистомовкою

Ра-ра-ра – весела гра.

Ро-ро-ро – воронове перо.

Ру-ру-ру – до рук беру.

Рі-рі-рі – маленькі снігурі.

Ри-ри-ри – за мною повтори.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Гра “У художньому музеї”

Виставка-презентація

ілюстрацій до вірша А. Костецького “Починається весна”.

2. Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання вірша.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Продовжуймо ознайомлення з чудовою поезією Анатолія Костецького.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Передбачення”

– Розгляньте малюнок до вірша.

– Як ви гадаєте, що зацікавило хлопця?

2. Опрацювання вірша А. Костецького “Рибалка-дивак” (с. 92-93)

1) Виразне читання вірша вчителем.

– Які картини поставали у вашій уяві під час слухання вірша?

2) Словникова робота.

А) Довідкове бюро

Спроквола – не поспішаючи, не кваплячись.

Б) Читання стовпчиків слів “буксиром” за вчителем, у парах.

Улов птиці

Ніжно промінні

О п’ятій вранці

Похизуєшся раннім

Розправляли уставало

Фізкультхвилинка

3) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

– Що рибалка-дивак уважає багатим уловом?

– Чим особливі виділені вислови?

4) Виразне читання вірша учнями.

– Чи доводилося вам спостерігати картини, подібні до тих, що бачив рибалка? Опишіть їх.

– Як ви вважаєте, кого зі співрозмовників підтримує автор?

5) Гра “Актори”.

За завданням учителя прочитати вірш:

А) захоплено;

6) здивовано;

В) байдуже.

6) Гра “Добери риму”.

Встав… (упіймав);

В росі… (наріці);

На зірниці… (птиці);

Сам… (зависав);

Дивак… (отак).

7) Робота в парі.

Розіграти сценку за змістом вірша. У словах рибалки передати захоплення, радість від побаченого, а в словах його співрозмовника – спочатку зацікавленість, а потім – здивування.

8) Самостійне читання учнями тексту І. Нечуя-Левицького.

– Що розповів про схід сонця, небо, пташок, ранкове повітря Іван Нечуй-Левицький?

– Знайдіть відповідні рядки у вірші “Рибалка-дивак”.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які відкриття ви зробили для себе на уроці?

– З яким настроєм завершуємо урок?

– Що вам найбільше сподобалося на уроці?

– Що здалося складним?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

ПРИНАДИ ЛІТНЬОГО РАНКУ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “РИБАЛКА-ДИВАК”