Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом “У країні світової літератури”; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова, жагу до знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Знову день почався, діти,
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний,
Та вчить багато нас чому,
Хай буде він для нас повчальний –
За
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 124)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Гра “Хто краще?”
Конкурс на краще виразне читання казки Льюїса Керролла “Аліса в Країні Чудес”.
2. Гра “Дуель”
Учні ставлять одне одному запитання за змістом казки (с. 170).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Який розділ ми завершили вивчати?
– Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом “У країні світової літератури”. Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ
Тестування
1. Куди зібралася поїхати мама?
А) До міста;
Б) до друзів;
В) до бабусі.
2. Як звали сина тітки Наталки?
А) Сашко;
Б) Василько;
В) Володя.
3. Біля кого сиділа Аліса на березі?
А) Біля мами;
Б) біля сестри;
В) біля подруги.
4. Що кролик дістав із жилетної кишені? а) Хустинку;
Б) годинник;
В) квітку.
5. Яким став зріст Аліси, коли вона випила вміст пляшечки?
А) Півметра;
Б) метр;
В) чверть метра.
6. Чим на пиріжку було викладено гарний напис?
А) Намистинками;
Б) кремом;
В) родзинками.
Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4б; 5в; 6в.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота в групах
– Складіть розповідь про те, якою могла б бути зустріч Аліси та Мишка і його друга.
4. Гра “Відгадай, чиї це слова”
– Що ж, я з’їм. Якщо від цього стану ще менша – пролізу під дверцятами. Чи так чи інак попаду в сад, то хай буде, що буде. (Аліса. Льюіс Керролл “Аліса в Країні Чудес”)
– Ой, бідні мої вушка й вуса! Як же я спізнююся! (Кролик. Льюіс Керролл “Аліса в Країні Чудес”)
– Тільки вам тут доведеться самим обід готувати. Зумієте? (Мама. Микола Носов “Мишкова каша”)
– Що там варити? Морока сама! З’їмо весь хліб, а на вечерю зваримо каші.
Кашу можна без хліба їсти. (Мишко. Микола Носов “Мишкова каша”)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра “Закінчи речення”
– Сьогодні на уроці я вчився…
– Мені було цікаво…
– Свою роботу на уроці оцінюю…
– Урок завершую з… настроєм.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання рубрики “Повтори і пригадай” (с. 170).