Острів скарбів характеристика образа Сильвера

Сильвер (Довготелесий Джон) – одноногий пірат, що був квартирмейстер знаменитого піратського капітана Флінта, що задалася метою заволодіти картою, а з її допомогою скарбами Флінта, закопаними на незаселеному острові в Карибському морі. Найнявшись як судновий кухар на шхуну “Испаньола”, куплену друзями оповідача – юного сина трактирника Джима Хокинса, для того щоб на ній відправитися на острів скарбів, С. очолює бунт на кораблі. Його спроба привласнити скарби терпить провал після смертельної сутички на острові піратів із Джимом

Хокинсом і його друзями, однак йому вдається зникнути з украденою частиною багатств в одному з портів на шляху додому.

С. – самий, мабуть, барвистий персонаж пригодницького роману Стивенсона, що навіть називався спочатку “Судновий кухар”. (Згодом таку назву одержала частина друга книги.

) Неоромантик, що проповідує життєлюбне здорове світовідчування юності, Стивенсон ставить своїх героїв у неординарні обставини, що вимагають напруги всіх життєвих сил у вічній сутичці добра й зла Ця романтична універсальність навіть у якімсь ступені замазує історичний колорит оповідання, віднесеного до середини XVIII

в. і багато в чомуРобинзона, що продовжує традицію “, Крузо”. Захоплюючий сюжет, що народився із гри, що якось затіяв письменник зі своїм пасинком, природно, вимагає зовсім іншої літературної техніки, ніж розробка характерів і історичного тла. Проте С. зовсім не одномірна фігура Спочатку протягом всієї першої частини його появі передує нагнітання атмосфери страху навколо його фігури.

Потім, після його появи, він обрисовується як хитра, підступна людина, що чудово вміє вводити навколишніх в оману щодо своєї щирої особи й своїх планів.

Він має силу переконання, уміє різко міняти стиль поводження залежно від мінливих обставин, тобто, говорячи словами оповідача, цей “моторний убивця” “розумний, спритний і спритний”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Острів скарбів характеристика образа Сильвера