Мета: закріпити знання учнів про вивчені букви та звуки; вдосконалювати навички читання; збагачувати й активізувати словниковий запас учнів; виховувати наполегливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
В ямі не спиться вусатому сому.
Сому вусатому сумно самому.
2) Робота над чистомовкою.
Ись-ись-ись – в школі гарно вчись.
Мо-мо-мо – в космос летимо.
Ив-ив-ив – мрію він здійснив.
2. Гра “жук-буквоїд”
–
Доро. и. го. те. ми зустр. ча. мо хл. б. м-с. лл. на виш. вано. у ру. нику.
3. Читання тексту “хороші звичаї”
4. Робота над загадками
– Блакитна хустина, червоний клубок
По хустині качається, людям усміхається. (Сонце і небо)
– Один баранець пасе тисячі овець. (Місяць і зірки)
– Золоте сховалося, а срібне показалося. (Сонце і Місяць)
– Виконайте звуко-буквений аналіз слів місяць, зірки.
– Визначте наголос і кількість складів у словах баранець, срібне, качається.
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 150)
1. Повідомлення вчителя
– Чому зорі
Люди помітили, що небесні тіла знаходяться у певному порядку, і назвали цей порядок космосом. Слово космос у перекладі з грецької мови означає порядок. А людей, які досліджують космос, називають космонавтами.
Хто був першим космонавтом у світі?
– Сьогодні ви дізнаєтесь про першого українського космонавта.
2. Опрацювання тексту “Мрія збулася”
1) Читання тексту вчителем.
– Про чию мрію розповідається у тексті?
2) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
– Прочитайте оповідання самостійно і запам’ятайте імена космонавтів.
3) Читання тексту учнями “ланцюжком”.
– Про що мріяв Леонід Каденюк у дитинстві?
– Що він робив для здійснення своєї мрії?
4) Гра “Читає Незнайко”.
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без “помилки”.
Льоня хотів (мріяв) повторити подвиг Юрія Гагаріна. Він гарно (наполегливо) вчився і займався спортом. І свою мрію Юрій (Леонід) Каденюк здійснив. Він побачив нашу українську (рідну) Землю з далекого космосу.
5) Робота за малюнком.
– Розгляньте малюнок у Букварі. Кого і що на ньому зображено?
– Складіть речення. Хто зображений на фотографії?
3. Складання усної розповіді на тему “Про що ти мрієш?”
– У кожної людини існує певна заповітна мрія, до якої вона прагне. Хтось мріє про багатство, хтось – про славу. Один прагне бути гарним, інший – сильним, третій – розумним. Люди мріють стати акторами, музикантами, моделями, політиками, лікарями, хочуть зайнятися бізнесом або присвятити себе науці.
А про що мрієте ви? Розкажіть про свою мрію!
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
– Що вам найбільше сподобалося на уроці?