“Людина – істота і духовна і матеріальна”

Людина – істота і духовна і матеріальна. Спокус навколо багато, приборкати пристрасть іноді дуже важко. Та і йти на компроміс із власним сумлінням непросто. Що ж має в людині переважати-матеріальне чи духове?

Де та “золота середина”?

Це досить філософські питання, відповіді на які людство шукає не одно століття. Обговорювати їх можна нескінченно і так і не прийти до єдиного висновку, оскільки на ці проблеми можна поглянути з багатьох сторін, і кожна з них має багато вагомих аргументів. Я спробую виділити кілька особистих думок

щодо істинного людського багатства.

Почати треба, мабуть, з самого банального, але при цьому з достатньо важливого для кожної сучасної людини – з грошей. Будучи забезпеченим, можна і здоров’я покращити, і заробити повагу, і забезпечити усім необхідним свою сім’ю. Як би це сумно не звучало, але вагомість грошей у нашому житті – це безперечний факт.

Сучасний світ увесь закручений навколо матеріальних цінностей і грошей. Куди не подивишся, вони скрізь потрібні. А ось якщо грошей не вистачає, одразу ж з’являється купа проблем, та й і в родині виникають напружені стосунки.

Тому я вважаю, що гроші є важливою

і невід’ємною частиною нашого життя, та справжнє багатство полягає все ж таки не в них.

Більше важливим для кожної людини є цінності духовні, серед яких переважають сім’я, кохання, гармонія у стосунках з близькими та друзями, а також звичайне людське щастя. Якщо спитати якусь успішну людину, що для неї є головними у житті цінностями, вона без вагань відповість, що це добробут родини, гарне здоров’я рідних та міцні сімейні стосунки, а ніяк не гроші. Міцні стосунки у сім’ї роблять людину щасливою, але вони неможливі без присутності у людей певних моральних принципів. Без них не може бути ніякої гармонії людини і родини, людини і суспільства, людини і оточуючого світу. Таким чином, я з впевненістю можу стверджувати, що головним критерієм істинного багатства людини є духовні цінності.

А ось “золотої середини”, на мій погляд, не знайти.

Людина ніколи не стане щасливою, якщо сенс її життя буде зводитися до накопичування матеріальних цінностей і грошей, адже багатство швидко руйнує душевний світ людини і починає гнітити її ненаситністю. По-справжньому щасливою буде лише та людина, яка володіє духовними багатствами. І зовсім не обов’язково бути генієм або філософом для того, щоб стати щасливим, тому що достатньо навчитися відрізняти істинні цінності від помилкових. А ось компромісної відповіді на питання – які цінності біль важливі – матеріальні чи духовні, на мій погляд, зовсім не існує.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Людина – істота і духовна і матеріальна”