УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС
II семестр
КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН
УРОК 55
Тема. Контрольна робота (твір проблемного характеру). Тематичне оцінювання
Мета: розвивати зв’язне мовлення; стимулювати учнів висловлювати свої судження, пов’язані з літературними творами й особистим досвідом; виховувати культуру писемного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, наявність власної точки зору, охайне оформлення.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Учитель.
II. Інтерпретація завдань контрольної роботи
Учитель. Сьогодні ви працюєте не просто над твором про літературного героя, пишете його не за заданим планом, а висловлюєте власні роздуми. Отже, жанр вашого твору – есе.
Я пропоную вам кілька тем на вибір:
1. “Як я уявляю себе в ролі батька (матері)?”
2. “Що я думаю про взаємини між людьми?”
3. “Кого я можу вважати й взірцем творця красивих людських взаємин?”
(Нагадати про композицію
ІІІ. Домашнє завдання
Взяти інтерв’ю у різних або знайомих (бажано різних за віком) про улюблені рядки віршів або пісень часів Великої Вітчизняної війни або про улюблені фільми.
Випереджальне домашнє завдання
Вопросы к повести В. Быкова “Обелиск”
1. От чьего имени ведется повествование?
2. Рассказать о первой встрече зав. роно Ткачука с Морозом:
А) причины приезда Ткачука;
Б) место встречи;
В) где и как жил Мороз;
Г) понимание Морозом задач и предназначения учителя;
Д) отношение Мороза к своим ученикам (конкретные поступки).
3. Что сделал Мороз в начале оккупации?
4. Что совершили ученики Алеся Ивановича?
5. Рассказать о казни героев.
6. Подготовить подробное описание обелиска.
7. Передать содержание разговоров о Морозе после войны, позицию его односельчан или коллег.
Индивидуальное задание
Выучить наизусть одно из стихотворений, кратко рассказать об авторе:
1) М. Кульчицкий “Мечтатель, фантазер, лентяй-завистник”;
2) К. Симонов “Майор привез мальчишку на лафете”;
3) К. Симонов “Родина”;
4) Ю. Друнина “Зинка”;
5) М. Исаковский “Слушайте, товарищи”;
6) Е. Винокуров “Москвичи”.