Книга джунглів характеристика образу Мауглі

Маугли – персонаж, з яким міцно асоціюється двотомник Кіплінга. Історії М. приділена три розповіді в першій книзі і п’ять – в другій. Ім’я героя придумане автором і переведене ним як “жабеня”. М. – син дроворуба, в дворічному віці що загубився в джунглях. Перше зіткнення з дикою природою трохи не обернулося катастрофою: М. міг стати жертвою кульгавого тигра Шер-Хана, який вважає “людське дитинча” своєю здобиччю.

Дитину рятують Батько і Мати вовки, прийнявши його у свою сім’ю. На раді вовчої зграї на захист М.

Виступають

ведмідь Балу, повчальний вовченят закону джунглів, і чорна пантера Багира, яка викупляє життя М. Завдяки своїй сміливості і розуму хлопчик стає рівноправним членом зграї. Йому допомагають друзі і покровителі – Балу, Багира, ватажок вовків Акело, пітон Каа. М. швидко розвивається, мужніє і дорослішає. Він засвоює мову усіх мешканців джунглів, і це не раз рятує йому життя.

В той же час М. придбаває все більше людських рис. Деякі вовки беззвітно ненавидять М., оскільки не можуть витримати його погляду.

Шер-Хан чекає лише відповідного моменту, щоб розправитися з ним. Старіючий Акело вже не здатний протистояти

зграї, і тоді М. за порадою Багиры приносить з села вогонь. Відтепер усі звіри вимушені визнати могутність людини.

Підпаливши шкуру Шер-Хана і захистивши Акело, М. йде в село, до людей. Йому дає притулок жінка на ім’я Мессуа, у якої Шер-Хан колись потягнув сина. М. учить людську мову і залучається до нового способу життя.

Проте у світі людей йому довелося зіткнутися з жорстокістю і несправедливістю. М.

Заманив в пастку Шер-Хана, направивши на тигра з двох сторін стадо буйвола. Один з сільських мисливців бажає отримати за тигрову шкуру 100 рупій і називає М. перевертнем. Юнак ховається в джунглях, але потім повертається, оскільки жителі села збираються спалити Мессуа і її чоловіка, звинувачених в чаклунстві.

М. рятує своїх приймальних батьків, а на село насилає стадо диких слонів, буйволів і оленів – ті витоптують поля, руйнують удома, розгонять домашніх тварин.

Люди вимушені назавжди піти з цих місць і шукати собі інший притулок. М. знову віддаляється в джунглі, де усі звіри визнають за ним права хазяїна і владики. У сімнадцять років М. відчуває, що його непереборно тягне до своїх.

Він прощається з друзями і остаточно йде туди, де живе Мессуа з дитиною, що нещодавно народилася. Зустрівши дівчину, М. одружується на ній і починає вести звичайний для людини спосіб життя, але спогади про роки, проведені в джунглях, назавжди залишаються в його пам’яті.

М. – один з улюбленіших персонажів “дитячої літератури”. Проте книга Кіплінга багато в чому адресована і дорослим, бо в ній йдеться про місце людини в природі. Історія М., позбавлена яких-небудь наукових доказів, стала проте найсильнішим аргументом на захист дарвінівського погляду на природу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Книга джунглів характеристика образу Мауглі