Короткий зміст Книга Джунглів Киплинга Редьярда

Книга складається із двох частин. Деякі з оповідань оповідають про Маугли, про його життя в джунглях серед диких звірів. У дворічному віці маленький син дроворуба губиться в джунглях.

За ним по п’ятах нишпорить кульгавий тигр Шер-Хан ихочет зробити його своїм видобутком. Дитина доповзає до лігвища вовків.

Батько й Мати вовки приймають його у свою сім’ю й захищають від Шер-Хана Вони називають його Маугли, що в перекладі значить “жабеня”. На раді вовчої зграї ведмідь Балу, що навчає вовченяти закону джунглів, і чорна пантера

Багира, що платить зграї за те, щоб вона не видала маля на розтерзання Шер-Ханові, просять дозволити Маугли жити серед вовків. Розум і сміливість Маугли дозволяють йому вижити й зміцніти в складних умовах життя в джунглях.

Його друзями й заступниками стають ведмідь Балу, Багира, удав Каа, ватажок вовчої зграї Акело. У його житті відбувається безліч пригод, воно вчиться розмовляти мовою всіх мешканців джунглів, і це не раз рятує йому життя. Один раз мавпи несуть хлопчика в Холодні Лігвища, зруйнований індуське місто, заснований у джунглях кілька століть назад.

Багира, Балу й Каа приходять хлопчикові на допомогу

й рятують від мавп, які бавляться з ним, як з іграшкою. Через десять років після приходу Маугли в джунглі ватажок зграї Акело стає старим і не може більше захищати своєму улюбленцеві.

Багато вовків ненавидять Маугли, тому що не можуть витримувати його погляду й відчувають його непояснену перевагу. Шер-хан чекає підходящого моменту, щоб розправитися Смаугли. Тоді за порадою Багири Маугли приносить із села вогонь.

На Скелі Ради вовчої зграї він демонструє звірам свою силу, підпалює шкіру Шер-Хана, виступає на захист Акело. Після цього він іде із джунглів і йде в село, до людей. Там одна жінка по ім’ю Мессуа приймає його за свого ніколи потягнутого Шер-Ханом сина й дає йому притулок у себе вдоме.

Маугли вчить людська мова, освоюється зі способом життя людей, а потім на кілька місяців стає пастухом сільської череди буйволів.

Один раз він довідається від відданих йому вовків, що Шер-Хан, що йшов в іншу частину джунглів, щоб залікувати свої рани, повернувся. Тоді Маугли заманює тигра в пастку й направляє на нього із двох сторін буйволиное череда. Шер-хан гине Прознавший про смерть тигра сільський мисливець бажає сам одержати за піймання Шер-Хана 100 рупій і хоче віднести його шкіру в село. Маугли не дозволяє йому цього зробити.

Тоді мисливець називає його перевертнем, а Мессуа і її чоловіка – чаклунами.

Маугли з тигрячою шкірою ховається вджунглях. Його названих батьків збираються спалити. Маугли вертається, помогаетим зникнути й добратися до поселення англійців, у яких вони можуть попросити захисту.

На село ж Маугли насилає диких слонів, буйволів, оленів, і ті грасують поля, руйнують будинку, розганяють череди, так що жителі змушені шукати пристановища в якімсь іншому місці. Після смерті Шер-Хана й руйнування села Маугли вертається в джунглі, і живеться йому тепер особливо добре. Він росте гарним, сильним і розумним юнаком.

Коли він досягає сімнадцяти років, місце перебування вовків піддається нападу диких рудих собак-долів. Кожна з них слабкіше вовка, але вони нападають полчищами, вони голодні й убивають все живе на своєму шляху.

Маугли разом з Каа заманює їх вловушку. Хитрість допомагає йому обробити зі здебільшого непрошених гостей. Наступає весна, і Маугли тягне до людей.

Він прощається зі своїми друзями й остаточно йде туди, де тепер живе Мессуа і її недавно народжена дитина. Маугли зустрічає дівчину, жениться на ній і веде звичайний для людської істоти спосіб життя, однак назавжди зберігає в пам’яті перші свої роки, проведені в джунглях, і образи вірних друзів


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Короткий зміст Книга Джунглів Киплинга Редьярда