Гріффін – видатний учений, який відкрив таємницю, як стати невидимим. Працюючи в провінційному університеті, оточений заздрісниками, він боїться, що хто-небудь вкраде його відкриття. Г. поселяється у нетрях на околиці Лондона, сподіваючись завершити там свої експерименти. Але в нього немає коштів, він обкрадає батька і той, оскільки гроші були чужі, кінчає життя самогубством.
З цього починається ланцюг злочинів Г. Він так зосереджений на своїй справі, що ні в той момент, ні пізніше не відчуває каяття. Г. проходить болісний процес набуття
Все необхідне для життя він може видобути лише грабунком.
Так Г. набуває свій костюм і маскарадний ніс. Щоб знищити свою апаратуру і тим самим замести сліди, він спалює будинок, що був йому притулком. Після цього Г. з забинтованим особою з’являється в готелі Айпінзі, маленького містечка в Південній Англії, щоб, продовживши досліди, знайти здатність переходити
Доводиться йти на новий грабіж. Підозра навколишніх викликають ексцентричні витівки незвичайного постояльця: він не виносить, коли його турбують, а одного разу в його кімнаті сказилася меблі і виштовхала господиню; він здатний то зникати, то з’являтися, і у господарів виникає думка, що Г. проходить крізь стіни. Герой постійно терпить невдачі. Він за природою людина дратівлива і на довершення всього починає втрачати розум.
Одного разу, ображаючи оточуючих, він роздягається, зриває бинти і постає людиною без голови.
Рятуючись від погоні, Г. біжить з Айпінзі, руйнуючи все на своєму шляху. По дорозі він зустрічає бродягу Марвелла, залякує його і змушує носити за собою книги з науковими записами та вкрадені гроші. Але Марвелл вдається втекти від Г. і сховатися в найближчому поліцейській дільниці. Невидимку продовжують переслідувати і одного разу ранять в руку. Так він потрапляє до будинку, де, як з’ясовується, живе його університетський товариш Кемп.
Г. ділиться з ним дозрілим недавно планом – встановити царство терору і правити людством. Кемп розуміє, що треба позбутися цього небезпечного маніяка.
Він відправляє записку начальнику місцевої поліції полковнику Ед-гавкання, а Г., що дізнався про це, вирішує, що Кемп повинен стати його першою жертвою. Кемпу тим не менш вдається врятуватися, але гине Едлай, а потім виходить абсолютно вже безглузде вбивство невинного керуючого сусіднім маєтком. З цього моменту йде систематична полювання за Г. Проти нього піднімається вся округа, і врешті-решт його забивають на смерть кілька землекопів.
Перед тими, що оточують поступово виникає красивий, весь поранений чоловік: Г. невидимий тільки, поки живий; вмираючи, він знову знаходить зримий образ.
Г. – одна з самих вражаючих фігур, намальованих Уеллсом. Прочитавши цей роман, один із класиків англійської літератури, Джозеф Конрад, назвав Уеллса “реалістом фантастики”. За сюжетом цього роману в 30-і роки був створений фільм Уейка “Людина-невидимка”, що поклав початок цілій серії фантастичних фільмів, знятих у Голлівуді.