Божественна комедія характеристика образу Вергилія

Вергилій – один з центральних персонажів поеми. В. виступає в ній в ролі провідника Данте в його подорожі по Пеклу і Чистилищу. Довівши поета до вершини Чистилища, В. зникає, і супутником Данте в подорожі по Раю стає Беатриче. Поет, він же оповідач, називає В. “благим батьком” і “наставником знання”. Постійне місцеперебування В. – лімб, де він знаходиться разом з нехрещеними немовлятами і тими праведниками, які жили до пришестя Христа.

Беатриче викликає В. з лімба, коли Данте погрожує небезпека; на поета нападають три звіри: рись,

лев і вовчиха, які символізують похітливість, гордість і пожадливість. Данте заблукав на півдорозі в дрімучому лісі земного буття, і ці чудовиська перегороджують йому шлях. У цей момент В. і приходить йому на допомогу.

Він стає його наставником, оберігає від небезпек, роз’яснює все, що зустрічається їм на шляху. Данте бачить у В. мудрого учителя і відноситься до нього з боязкістю і благоговінням учня. Вибір В. в якості провідника і наставника не випадковий.

В середні віки прославленого римського автора шанували не лише як поета, але приписували йому також пророчий дар, оскільки в четвертій еклозі його “Буколик” бачили пророцтво пришестя у світ Христа, Сина Божа.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Божественна комедія характеристика образу Вергилія